Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Jelenleg a szülők mindössze 5 százaléka íratja be gyermekét az egészségügyi nevelési órákra – közölte szerda este Alexandru Rafila egészségügyi miniszter, elismerve ugyanakkor, hogy kevés tanintézetben van lehetőség erre.
2023. november 02., 09:212023. november 02., 09:21
A tárcavezető a TVR Infónak nyilatkozva elmondta, 2002-ben személyesen indította útjára az Egészségügyi nevelés a romániai iskolákban elnevezésű programot. Ezt az Egyesült Államok romániai nagykövetségével partnerségben dolgozták ki, és
„Ez azonban sajnos nem így történt. A szülők alig 5 százaléka íratja be gyermekét ezekre az órákra. Igaz, kevés iskola kínálja fel a lehetőséget” – idézte a televíziós nyilatkozatot az Agerpres hírügynökség.
A miniszter hozzátette, tárgyalt Ligia Deca tanügyminiszterrel és a Mentsük meg a gyermekeket szervezet képviselőivel is, hogy
Alexandru Rafila szerint az egészségügyi nevelési órákon a higiéniáról, az egészséges táplálkozásról, a rendszeres testmozgás fontosságáról, a függőségek – például kábítószer-fogyasztás – elleni küzdelem módozatairól vagy a serdülőkori várandósság megelőzéséről kapnak információkat a tanulók.
Alexandru Rafila egészségügyi miniszter hétfőn kijelentette, a következő tanévtől bevezetik az iskolákba az egészségnevelés tantárgyat, amelyet a biológiatanárok és az osztályfőnökök tanítanak majd.
Kötelezővé kell tenni az egészségügyi nevelés tantárgyat az iskolákban, különben nem fog csökkenni a kiskorú anyák száma – jelentette ki Alexandru Rafila egészségügyi miniszter.
Romániában szülői beleegyezéssel tanítható nyolcadik osztálytól az egészségügyi nevelés elnevezésű tantárgy, amely arra hivatott, hogy megakadályozza a kiskorúak körében a nemi betegségek terjedését és megelőzze a serdülőkori terhességet.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!