Fotó: Gov.ro
Az embereknek be kellene oltatniuk magukat koronavírus ellen, ahelyett, hogy a COVID-19 elleni kezelésre várakoznak, amely toxikusabb, mint a vakcina – jelentette ki Raed Arafat, az országos katasztrófavédelem vezetője.
2021. november 06., 19:442021. november 06., 19:44
2021. november 06., 19:482021. november 06., 19:48
A belügyminisztérium államtitkára a Bukerestben szombaton szervezett tájékoztatási maratonon felhívta a figyelmet, hogy kezdenek megjelenni különböző, koronavírus elleni kezelések, amelyek azonban szerinte sokkal mérgezőbbek bármely vakcinánál. „A kezelés – nem csupán a Covid elleni, hanem bármelyik más – vegyi anyag, amit a vírus vagy mikroba leküzdésére jutattunk a szervezetbe, így hatással van arra. Ezzel szemben a vakcina az immunrendszer stimulálására szolgál, hogy az reagálni tudjon a szervezetbe jutó vírusra. Ne várjanak tehát a kezelésre, továbbra is az oltás jelenti a megoldást” – nyomatékosította Arafat.
A katasztrófavédelem vezetője hozzátette, megfelelő átoltottság esetén azonban egy esetleges 5. hullám nem fog olyan nagy nyomást helyezni az egészségügyi rendszerre, emiatt nem lesz szükség szigorú korlátozó intézkedésekre.
Arafat példaként azokat az országokat hozta fel, ahol magas a beoltottak száma, és bár a megbetegedések száma emelkedik, a járvány jelenlegi hullámának nincs olyan hatása, mint a korábbiaknak, kevesebb beteg van az intenzív osztályokon és általában véve kevesebb ember kerül kórházba.
„Nem tudjuk, mi lesz a továbbiakban. Nem tudjuk, hogy lesz-e olyan vírusváltozat, amelyet nehezebb lesz kezelni, vagy amely agresszívabb lesz, mint a jelenlegi variáns. Nagy-Britanniában már kimutattak egy olyan törzset, amelyről ismert, hogy fertőzőbb, mint a delta variáns, de vizsgálata még folyamatban van. Mindez azt mutatja, hogy a dolognak még nincs vége. Igen, a vakcina továbbra is az optimális megoldás” – idézte az Agerpres hírügynökség Arafat szavait.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
1 hozzászólás