Fotó: Gov.ro
Az embereknek be kellene oltatniuk magukat koronavírus ellen, ahelyett, hogy a COVID-19 elleni kezelésre várakoznak, amely toxikusabb, mint a vakcina – jelentette ki Raed Arafat, az országos katasztrófavédelem vezetője.
2021. november 06., 19:442021. november 06., 19:44
2021. november 06., 19:482021. november 06., 19:48
A belügyminisztérium államtitkára a Bukerestben szombaton szervezett tájékoztatási maratonon felhívta a figyelmet, hogy kezdenek megjelenni különböző, koronavírus elleni kezelések, amelyek azonban szerinte sokkal mérgezőbbek bármely vakcinánál. „A kezelés – nem csupán a Covid elleni, hanem bármelyik más – vegyi anyag, amit a vírus vagy mikroba leküzdésére jutattunk a szervezetbe, így hatással van arra. Ezzel szemben a vakcina az immunrendszer stimulálására szolgál, hogy az reagálni tudjon a szervezetbe jutó vírusra. Ne várjanak tehát a kezelésre, továbbra is az oltás jelenti a megoldást” – nyomatékosította Arafat.
A katasztrófavédelem vezetője hozzátette, megfelelő átoltottság esetén azonban egy esetleges 5. hullám nem fog olyan nagy nyomást helyezni az egészségügyi rendszerre, emiatt nem lesz szükség szigorú korlátozó intézkedésekre.
Arafat példaként azokat az országokat hozta fel, ahol magas a beoltottak száma, és bár a megbetegedések száma emelkedik, a járvány jelenlegi hullámának nincs olyan hatása, mint a korábbiaknak, kevesebb beteg van az intenzív osztályokon és általában véve kevesebb ember kerül kórházba.
„Nem tudjuk, mi lesz a továbbiakban. Nem tudjuk, hogy lesz-e olyan vírusváltozat, amelyet nehezebb lesz kezelni, vagy amely agresszívabb lesz, mint a jelenlegi variáns. Nagy-Britanniában már kimutattak egy olyan törzset, amelyről ismert, hogy fertőzőbb, mint a delta variáns, de vizsgálata még folyamatban van. Mindez azt mutatja, hogy a dolognak még nincs vége. Igen, a vakcina továbbra is az optimális megoldás” – idézte az Agerpres hírügynökség Arafat szavait.
Hétfőtől kezdődően országszerte felmelegedik az idő, a sokéves átlagnál magasabb hőmérsékleti értékekre, tavaszias időjárásra kell számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnap közzétett egyhetes előrejelzéséből.
A kormánykoalíciót alkotó pártok vezetői közül egyelőre Ilie Bolojan, a PNL, valamint Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke reagált Crin Antonescunak az államfőjelöltségét felfüggesztő bejelentésére.
Vasárnap éjszakától kedd reggelig az ország hegyvidékein érvényes elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adott ki heves szélfúvásra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Bejelentette államfőjelöltsége „felfüggesztését” Crin Antonescu liberális politikus, felróva a kormánykoalíciót alkotó pártoknak, hogy magára hagyták.
Daniel David új oktatási miniszter reagált arra a támadássorozatra, amelyet Călin Georgescu volt államelnökjelölt indított ellene.
Decemberben 923 766 nyugdíjas részesült szociális pótlékban Romániában, 3860-nal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Több ezer brit katona vesz részt egy nagyszabású műveleten a következő hetekben Kelet-Európa területén. A hadgyakorlat jelentős része Romániában zajlik.
A bukaresti kormány nem hosszabbította meg a büntetőpont értékének korlátozását, így a közlekedési bírságokat az új minimálbér alapján fogják kiszámítani.
Az amerikai védelmi minisztérium 946 millió dolláros szerződést kötött a Raytheon Technologies (RTX) fegyvergyártó céggel, hogy további Patriot légvédelmi rendszereket szállítson Romániának – jelentette pénteken a The Defense Post.
Közvitára bocsátja januárban a középiskolai kerettanterveket az oktatási miniszter. Daniel David bejelentette, nem támogatja, hogy újabbnál újabb tantárgyakat vezessenek be az oktatásba.
1 hozzászólás