(Archív felvétel)
Fotó: Pinti Attila
Országszerte sztrájkőrséget tartanak csütörtökön a prefektusi hivatalok előtt a védelmi erők, rendőrök és a börtönőrök érdekvédelmi szervezetei a kormány által szerda este bejelentett bérbefagyasztások elleni tiltakozásként.
2020. december 31., 13:002020. december 31., 13:00
Többek között a Publisind szakszervezeti szövetséghez és az Országos Szakszervezeti Tömbhöz (BNS) tartozó védelmi és belügyi szakszervezetek, a rendőröket képviselő Europol szakszervezet, a börtönőrök érdekvédelmi képviseletének szervezetei csütörtökön 10 és 12 óra között tiltakozó akciókat szerveznek a prefektusi hivatalok előtt.
A tiltakozáshoz csatakoznak a törvényszéki jegyzők, a közigazgatásban, a szociális szférában dolgozók Publisind szövetséghez tartozó szakszervezetei is.
Rávilágítanak, hogy a védelem, a közrend és nemzetbiztonság szférájában tevékenykedők már 8 hónapja az első sorban küzdenek a koronavírusjárvány ellen, és ezrével kapták el hivatásgyakorlás közben a vírust.
A Publisind szerint a bérbefagyasztás, ahelyett, hogy megoldaná, el fogja mélyíteni a béregyenlőtlenségeket a közszférában. A szakszervezet azt is nehezményezi, hogy a súlyos munkaerőhiány ellensúlyozásaként túlterhelik a meglévő személyzetet, amelynek tagjai még a koronavírus elleni védőfelszereléseket, a teszteléseket is saját zsebből kellett kifizetniük.
A csütörtöki sztrájkőrség csak az első reakció, 2021 januárjától újabb tiltakozó akciókat szerveznek – mutat rá közleményében a szakszervezeti tömb.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
szóljon hozzá!