Elítélték. Benny Steinmetz Romániában öt év letöltendő börtönbüntetést kapott korrupciós ügye miatt
Fotó: www.beny-steinmetz.org/
Őrizetbe vették Görögországban egy Bukarest által kiadott elfogatóparancs alapján a 2020-ban Romániában jogerős börtönbüntetésre ítélt Benyamin Steinmetz izraeli üzletembert.
2024. október 14., 13:592024. október 14., 13:59
2024. október 14., 18:072024. október 14., 18:07
Ezt a G4Media hírportál közölte hétfőn hivatalos forrásokra hivatkozva. Igazságügyi források szerint az izraeli üzletembert vasárnap tartóztatták le az athéni repülőtéren, ahová Tel-Avivból érkezett magángéppel. Steinmetzet, akit a băneasai farm Pál herceget is érintő visszaszolgáltatási ügyében ítéltek el, az elmúlt két évben Görögországban és Cipruson is őrizetbe vették már egyszer, majd szabadon engedték.
2021 decemberében Görögországban is letartóztatták, de a görög hatóságok óvadék ellenében szabadon engedték.
Beny Steinmetz izraeli iparmágnást hétfőn kiengedték az athéni rendőrség fogdájából, de addig nem hagyhatja el Görögországot, amíg a bíróság nem dönt a Romániának történő kiadatásáról vagy a letartóztatásáról – számoltak be görög rendőrségi források a Reutersnek. Hétfőn délután egy athéni bíróság óvadék ellenében elrendelte az 58 éves üzletembert szabadlábra helyezését. Az üzletember azonban nem hagyhatja el Görögországot, amíg a bíróság nem dönt a letartóztatásáról vagy a kiadatásáról. Egy görögországi törvényszék 2022-ben megtagadta az európai körözés alatt álló izraeli mágnás kiadatását Romániának. Steinmetz ügyvédjei akkor alaptalannak minősítették a román hatóságok vádjait, és túlkapásnak Románia kiadatási kérelmét, azzal érvelve, hogy védencüknek jogában áll szabadon utazni.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) 2015 decemberében emelt vádat Steinmetz ellen a băneasai farm visszaszolgáltatása ügyében. Steinmetz mellett vádat emeltek Simon Sevez, Jochák Rabin miniszterelnök volt kabinetfőnöke, Mose Agavi, Steinmetz romániai képviselője, Tal Silberstein politikai tanácsadó, Remus Truică román milliárdos, Pál román herceg és Dan Andronic, az Evenimentul Zilei lapigazgatója ellen is.
Remus Truică üzletembert 7 év letöltendőre, Pál herceget pedig 3 és fél év szabadságvesztésre ítélték, de ő elmenekült az országból, és ellene is nemzetközi elfogatóparancs van érvényben – őt idén Máltán vették őrizetbe, hogy aztán a szigetország illetékes bírósága a romániai börtönviszonyokra hivatkozva elutasítsa a kiadatását.
2017 augusztusában Steinmetzet és Silbersteint letartóztatták Izraelben csalás és pénzmosás vádjával a Romániában elkövetett állítólagos törvénytelenségekkel összefüggésben.
Elutasította hétfőn a máltai fellebbviteli bíróság Románia Máltához intézett, Pál herceg kiadatására irányuló kérelmét, miután „valós és személyes kockázatot” állapított meg az alapvető jogainak megsértésére.
A vádirat szerint a Băneasa-ügy vádlottjai lefizették a visszaszolgáltatási hatóság tagjait. Az ügy kiindulópontja a 75 éves Pál herceg, aki a román királyi család tagjaként követelte vissza Bukarest határában a kommunizmus idején elkobzott băneasai királyi farmot (növénytani kutatóállomást) és a snagovi erdő egy részét.
visszaszolgáltatási kérelmére négy éven át nem kapott választ.
Ekkor felbérelte Remus Truicát, Adrian Năstase volt szociáldemokrata miniszterelnök tanácsadóját, hogy „intézkedjen”. Utóbbi bevonta Tal Silberstein és Benyamin Steinmetz izraeli üzletembereket, akik kenőpénzt fizettek a román restitúciós hatóság tagjainak, hogy Pál javára döntsenek. A herceg cserébe a visszakövetelt ingatlanok értékének 50–80 százalékát fizette ki nekik.
A vádirat szerint mindez 2006 és 2013 között történt. A 2020 decemberében hozott bírósági döntés – mellyel Truicát hét év szabadságvesztésre ítélték, a két izraeli üzletember 5–5 év börtönbüntetést kapott – érvénytelenítette a visszaszolgáltatást, és visszahelyezte a román állam tulajdonába az ingatlanokat. A három év és négy hónap letöltendő börtönbüntetést kapó Pál herceget nem találta otthon a rendőrség, akkori értesülések szerint Portugáliába szökött. A hatóságok másfél évvel később bukkantak a nyomára Párizsban.
Az izraeli milliárdos kapcsán igazságügyi források szerint
de hivatalosan nem emeltek vádat ellene, és nem gyanúsított a Black Cube-ügyben, hiszen hivatalosan nem bizonyított, hogy ő rendelte meg a Black Cube izraeli magánnyomozó cég által végrehajtott akciót.
Volt izraeli titkos ügynökök akarták kompromittálni Laura Codruţa Kövesit, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) vezetőjét, aki sikertelen megfélemlítési kísérletnek minősítette az akciót.
Emellett egy másik jogi ügybe is belekeveredett Svájcban, ahol nem jogerősen bűnösnek találták egy korrupciós ügyben egy guineai vasérclelőhelyek feltárási engedélyeivel kapcsolatos ügyben.
Az izraeli Black Cube magánnyomozó iroda a legmagasabb körök engedélyével tevékenykedett Romániában – közölte a Laura Codruţa Kövesi korrupcióellenes főügyész elleni lejárató adatok gyűjtésével gyanúsított cég a The Times of Israel című napilappal.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!