Volt izraeli titkos ügynökök akarták kompromittálni Laura Codruţa Kövesit, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) vezetőjét, aki sikertelen megfélemlítési kísérletnek minősítette az akciót.
2016. április 06., 12:512016. április 06., 12:51
2016. április 06., 15:002016. április 06., 15:00
Kövesi szerdán nyilatkozott erről, miután a Rise Project oknyomozó portál megírta, hogy a hazai bíróság letartóztatott két volt Moszad-ügynököt, az izraeli Black Cube magán nyomozóiroda alkalmazottait. Az MTI által idézett portál szerint a nyomozóirodának Meir Dagan volt a tiszteletbeli elnöke március közepén bekövetkezett haláláig. Dagan 2002 és 2011 között az izraeli titkosszolgálat igazgatója volt.
A bukaresti főügyészség szervezett bűnözés és terrorizmus elleni főosztálya (DIICOT) szerint az előzetes letartóztatásbe helyezett Ron Weiner és David Geclowicz volt titkos ügynököknek az volt a megbízatásuk, hogy zaklassák és háborgassák a főügyészt és a hozzá közel álló személyeket. Fenyegető telefonhívások és informatikai adathalászás nyomán fel akarták törni Kövesihez közel álló személyek internetes postaládáját, így akartak kompromittáló adatokat gyűjteni a főügyészről.
Daniel Horodniceanu, a DIICOT főügyésze nem közölt részleteket, mert a vizsgálat titkosítva van. Annyit elárult, hogy a vádhatóság nem tudja, kik voltak a kémkedési akció megrendelői. Nem kizárt, hogy a megfigyelés hátterében az a korrupciógyanús ügy állhat, amelyben a DNA nemrég bűnvádi eljárást indított négy befolyásos izraeli üzletember ellen is egy illegális ingatlan-visszaszolgáltatás kapcsán, kezdeményezve előzetes letartóztatásukat.
Az ügy érintettje Paul Lambrino herceg, a román királyi család egyik el nem ismert sarja és Remus Truică üzletember, akik a nyomozó hatóság szerint 136 millió euróval károsították meg a román államot a bukaresti növénytani kutatóállomás és egyéb, a kommunista rendszer által államosított ingatlanokat visszaigénylésével. Az izraeli vállalkozók, politikai tanácsadók között szerepel a Forbes folyóirat által 3,6 milliárd dollárra becsült vagyonnal rendelkező Benjamin Steinmetz, Tal Silbertsein és Shimon Sheves; utóbbi az 1995-ben meggyilkolt Jichák Rabin volt izraeli miniszterelnök kabinetfőnöke volt.
A DNA ügyészei szerint az izraeliek pénzt adtak a román restitúciós hatóság tagjai megvesztegetésére, hogy Paul herceg javára döntsenek, és sürgessék meg az ügyészség szerint illegális visszaszolgáltatást. A jelenleg házi őrizetben lévő Paul Lambrino ezért cserében a visszakövetelt ingatlanok 50 százaléktól 80 százalékig terjedő értékrészét ígérte az üzletembereknek. Bár a brassói táblabíróság a gyanúsítottak távollétében alapfokon jóváhagyta Steinmetzék előzetes letartóztatásba helyezését, a legfelsőbb bíróság március 30-án elutasította a DNA kezdeményezését.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!