Archív felvétel
Fotó: Videófelvétel
Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő hétfő este az Európai Parlament egyperces felszólalásainak keretében kifogásolta, hogy a román alkotmánybíróság kizárta az államelnökjelöltek közül, visszaélésnek minősítve ezt a döntést, amelynek hátterében szerinte nem alkotmányossági okok állnak.
2024. október 08., 09:342024. október 08., 09:34
2024. október 08., 11:032024. október 08., 11:03
„Szeretném tájékoztatni önöket egy rendkívül súlyos esetről (...). Én vagyok az SOS Románia párt elnöke, és a valós felmérések szerint én álltam az első helyen a román elnökválasztáson, amelyet november 24-én szerveznek” – mondta a politikus az EP üléstermében még jelen lévő európai parlamenti képviselőknek (helyi idő szerint 23, romániai idő szerint 24 óra volt).
Jobbára politikai állásfoglalásai, a Románia alaptörvényével szembeni vélelmezett szembehelyezkedése miatt akadályozta meg a bukaresti alkotmánybíróság Diana Şoşoacának, hogy induljon az idei államfőválasztáson.
Hangsúlyozta, hogy a választásokon való indulásának valamennyi formai követelményét teljesítette, „Azért zártak ki az elnökjelöltek közül, mert küzdöttem a kötelező védőoltások és a pandémiás szájkosár ellen, mert megbírságolt egy rendőr gyorshajtásért, (...) mert szenátorként politikai nyilatkozatokat tettem a román parlamentben. Megsértették a román alkotmány 72. cikkét és az EJEB 9. és 10. cikkét, amelyek mentelmi jogot biztosítanak a parlamenti képviselők politikai nyilatkozatainak. Ezekért nem ítélhetnek el minket” – jelentette ki az EP-képviselő.
A politikus éppen arra kérte képviselőtársait, vegyék tudomásul, hogy Romániában sértik a jogállamiságot, amikor az ülésvezető kikapcsolta a mikrofonját, mert túllépte a felszólalási időt – írja az Agerpres.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
szóljon hozzá!