Fotó: Veres Nándor
Legújabb nyilatkozata szerint Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter nem zárja ki, hogy hamarabb megnyissanak a tanintézetek azokon a vidékeken, ahol alacsony a koronavírussal fertőzöttek aránya, mint ahogy azt sem, hogy bizonyos korosztályok hamarabb visszatérhessenek az iskolapadokba. Döntés viszont csak a hónap közepe után várható, miközben a téli vakáció január 11-én véget ér.
2021. január 05., 08:212021. január 05., 08:21
Nem zárunk ki egyetlen forgatókönyvet sem az iskolák megnyitására, minden forgatókönyv – köztük a területi nyitás ott, ahol kisebb az esetszám – lehetséges – jelentette ki hétfő este Sorin Cîmpeanu. A Digi 24 hírtelevízió műsorában a tanügyi tárca vezetője a lehetséges forgatókönyvek között említette azt is, hogy prioritást élvezhetnek bizonyos korosztályok.
– fogalmazott a miniszter.
Elmonda: a hétfői nap folyamán egyeztetett több érintett féllel, és több kritériumot is meghatároztak, amelyek mentén megszülethet a döntés a jelenléti oktatáshoz való visszatérésről. Ilyen a téli vakáció utáni járványhelyzet, az oltási kampány lefolyása, az online oktatásról lemaradó diákok helyzete, de azt is szem előtt tartják, hogy mit lépnek más országokban.
Nem tartja megvalósíthatónak Sorin Câmpeanu oktatási miniszter azt, hogy a diákok már január 11-én visszatérjenek az iskolapadokba, ahogyan azt egy több hónappal ezelőtt kidolgozott forgatókönyv előrevetítette.
A tárcavezető viszont megerősítette, előfordulhat, hogy visszatérhetnek a jelenléti oktatáshoz azokon a vidékeken, ahol kevés a koronavírus-fertőzött.
Sorin Cîmpeanu elmondása szerint a döntést közösen hozzák meg az egészségügyi minisztérium, a katasztrófavédelem, valamint az oktatási tárca illetékesei az oltásért felelősökkel.
akik bekerülhetnek az oltási kampány második szakaszába a folyamat koordinátora, Valeriu Gheorghiţă orvos ezredes hétfő esti bejelentése szerint.
Az iskolák megnyitásáról szóló döntés decentralizációját kéri a romániai Országos Diáktanács (CNE), hogy azokon a településeken, ahol alacsony a fertőzöttek száma, a diákok visszatérhessenek az iskolapadokba.
Az iskolák megnyitása nem függ a tanárok beoltásától – jelentette ki vasárnap este az országos oltókampány koordinátora, Valeriu Gheorghiţă, aki szerint amúgy a tanügyben dolgozók prioritást élveznek, hiszen létfontosságú tevékenységet látnak el.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!