Fotó: Gov.ro
Vasárnap tartja rendkívüli kongresszusát a Nemzeti Liberális Párt (PNL), amelyen megválasztják az alakulat új elnökét; Nicolae Ciucă kormányfő az egyedüli elnökjelölt.
2022. április 08., 13:482022. április 08., 13:48
2022. április 08., 13:582022. április 08., 13:58
Ciucă szerdán, a határidő utolsó napján jelentette be indulási szándékát az elnökválasztáson.
A PNL végrehajtó bizottsága kedden felmentette Nicolae Ciucát a szabály alól, amely szerint az elnökjelölteknek legkevesebb öt éves párttagsággal kell rendelkezniük a pártelnöki tisztség megpályázásához. A kormányfő 2020 októberében lépett be a PNL-be.
Ionuţ Stroe, a PNL szóvivője kedden kijelentette: mivel a párt alapszabályzata szerint az elnökjelölteknek legkevesebb öt éves párttagsággal kell rendelkezniük, az alakulat végrehajtó bizottsága felmentette Nicolae Ciucát e szabály alól.
A PNL statútuma szerint rendkívüli „esetekben a végrehajtó bizottság eltekinthet ettől a követelménytől”.
A miniszterelnök az Egységesen egy stabil és erős Romániáért címet viselő indítványt terjesztette párttársai elé, amit reményei szerint a kollégái megszavaznak – írja az Agerpres.
Elmondta, a PNL-nek kormánypártként kötelessége biztosítani az ország stabilitását, hatékonyan kormányozni, ugyanakkor a polgároknak biztonságot nyújtani és megerősíteni a reményt, hogy sikerülni fog leküzdeni a jelenlegi nehézségeket. Hozzátette, a jó kormányzáshoz elengedhetetlen egyrészt a párton belüli harmonikus együttműködés, másrészt pedig a koalíció stabilitása, ami a koalíciós partnerek közötti folyamatos párbeszédet feltételez az ideológiai különbségek miatt felmerülő problémák megoldásáért.
Ciucă rámutatott, meggyőződése, hogy párttársaival „erős és egységes” csapatot fognak alkotni. Fő célkitűzésének nevezte a PNL megerősítését és a soron következő választások előkészítését. „Ha jól kormányozunk, ha sikerül elérnünk a kormányprogramban megfogalmazott céljainkat, akkor az eredmények is nyilvánvalóak lesznek” – fogalmazott.
Liberális források szerint a PNL új végrehajtó bizottságát egy májusi ülésen választja majd meg a párt országos tanácsa.
Florin Cîţu szombaton jelentette be, hogy lemond a PNL elnöki tisztségéről. Az alakulat vezetőtestülete Gheorghe Flutur első alelnököt bízta meg a pártvezetői teendők ideiglenes ellátásával. A párt főtitkári tisztségét pedig Lucian Bode első alelnök vette át ügyvivőként a szintén lemondó Dan Vîlceanutól.
Florin Cîţu szombaton bejelentette, hogy lemond a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéről.
Legionárius propaganda terjesztése miatt vádat emeltek Călin Georgescu volt független államfőjelölt ellen – közölte szerdai közleményében a legfőbb ügyészség.
Ilie Bolojan miniszterelnök a Hivatalos Közlönyben szerdán közzétett határozataiban megszabta az öt kormányfőhelyettes feladatkörét.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) megfellebbezte a ploiești-i bíróság ítéletét Elena Udrea feltételes szabadlábra helyezéséről – értesült szerdán ügyészségi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Csütörtökön elsőfokú hőségriasztás van érvényben 15 nyugat- és dél-romániai megyében – figyelmeztetett szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Orosz, ukrán és moldovai állampolgárokat hamis román személyazonossági okmányokhoz juttató Botoșani megyei hivatalnokok ellen indított büntetőeljárást a legfőbb ügyészség.
Oroszország szerda hajnalban újabb dróntámadást intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra és folyami kikötők ellen, ezért a román légierő két F-16-os harci gépet küldött a térségbe megfigyelés alatt tartani a román légteret.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt szerdán 7 óra 19 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy a kormány nem készül leépítésekre az egészségügyben.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a volt államfőket megillető juttatásokat eltörlő törvénymódosítást – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A keresetet Traian Băsescu kezdeményezte 2022-ben.
A romániai polgárok többsége szerint Románia rossz irányba halad, és az Ilie Bolojan vezette új kormány sem lesz képes jó irányba fordítani – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
szóljon hozzá!