Fotó: karpat.in.ua
Több mint tízmillió lejt fizetett ki eddig a bukaresti kormány a Romániába érkezett ukrajnai menekültek ellátására, azonban nincs központi nyilvántartás arról, hogy pontosan hány jogosult részesült ilyen támogatásból.
2022. augusztus 18., 10:202022. augusztus 18., 10:20
A Profit.ro összeállítása szerint az április-júniusi időszakban a kormány közel 108 millió lejt fizetett ki az ukrán menekültek elszállásolására és élelmezésére. Ebből
Mint ismeretes, az Ukrajna ellen Oroszország által február 24-én indított háború kitörése nyomán a bukaresti kormány úgy döntött, a menekülteket befogadó magánszemélyek állami támogatásra jogosultak.
Az összegeket az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség fizeti ki az önkormányzatokon keresztül. Az eljárás értelmében azok a magánszemélyek, akik ukrajnai menekülteket fogadtak be, minden hónap első három napjában fordulhatnak a költségeik elszámolásáért az önkormányzathoz, amely elvileg ellenőrzi az igénylések valóságtartalmát, majd továbbítja azokat a megyei katasztrófavédelmi felügyelőséghez, amely ezt követően átutalja az önkormányzatoknak az igényelt összeget, az önkormányzatok pedig kifizetik az igénylő román állampolgárokat.
Az igénylőknek meg kell jelölniük, hány menekültet fogadtak be, meg kell adniuk a befogadott személyek nevét és azt a települést, ahonnan elmenekültek, emellett pontosítaniuk kell, milyen időtartamra fogadták be őket. Emellett saját felelősségére nyilatkozniuk is kell, hogy az igénylésben feltüntetett adatok megfelelnek a valóságnak.
a második helyezett Konstanca megye 10 554 020, a harmadik pedig Suceava 6 848 990 lejjel. Kolozs megye a negyedik 5 611 310, Szeben pedig az ötödik 4 909 730 lejjel.
A háború kitörése óta 4287 ukrán állampolgár vállalt munkát Romániában – nyilatkozta szerdán az Agerpresnek Marius Budăi munkaügyi miniszter.
A katasztrófavédelem a Profit.ro megkeresésére közölte: nem rendelkeznek központi adatbázissal arról, összesen hány, az ukrajnai konfliktus elől elmenekült személy ellátására igényeltek állami támogatást román állampolgárságú magánszemélyek.
ami a hatályos rendelkezések értelmében adómentes, vagyis az ingatlantulajdonosok lényegesen jobban járnak, mintha hivatalosan kiadnák albérletbe a lakást, az után ugyanis adózniuk kellene. A befogadott menekültek központi nyilvántartásának hiánya viszont megkönnyítheti a visszaéléseket.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Piteşti-en kijelentette, hogy a bruttó hazai termék több mint 13 százalékát adó autóipar „a román gazdaság motorja”.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke, Sebastian Hotca szombaton arra intette Facebook-oldalán a vásárlókat, hogy csak alaposan tájékozódás után költekezzenek a nagy árleszállítások időszakában, mint amilyen a fekete péntek (Black Friday).
Az idei első félévben 2311 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában.
szóljon hozzá!