Problémák. Az orvosszövetség szerint szerdán ismét leállt az egészségügyi szolgáltatások integrált informatikai rendszere
Fotó: Borbély Fanni
Ismét nem működik az egészségügyi rendszerben használt egységes integrált információs rendszer (SIUI), az orvosok szerint emiatt hosszabb a várakozási idő a rendelőkben és gyógyszertárakban.
2025. február 12., 09:502025. február 12., 09:50
A szakorvosi szövetség egészségügyi informatikai rendszert érintő szerdai közleménye szerint
A közlemény szerint elsősorban az alábbi szolgáltatások érintettek:
„Ezért arra kérjük az illetékes hatóságokat, hogy sürgősen hozzanak intézkedéseket a probléma orvoslására, és biztosítsanak alternatív megoldásokat az egészségügyi ellátás folyamatosságának biztosítására, anélkül, hogy az egészségügyi szolgáltatók és a betegek számára ez negatív következményekkel járna” – tették hozzá.
„A recepteket off-line állítjuk ki, és kérjük megértésüket az átvételi időpontokkal kapcsolatban. Kérjük megértésüket az orvosi rendelőkben a megnövekedett várakozási idő miatt, mivel a konzultációk és az orvosi szolgáltatások érvényesítése hosszú időt vesz igénybe. Kérjük a gyógyszertárakat, hogy segítsék a betegeket a receptek off-line kiadásában, és a törvényes eljárásoknak megfelelően később érvényesítsék azokat” – tették hozzá az orvosok.
Azokban a helyzetekben, amikor a rendszer használata nehézségekbe ütközik, az orvosi szolgáltatások, gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök az ellátás folyamatosságának biztosítása érdekében offline is nyújthatók, és a számítógépes bejelentés utólag, három munkanapon belül megtehető.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
Egész testén súlyos égési sérüléseket szenvedett egy bukaresti kamasz, akit áramütés ért, amikor egy videójátékban látott jelenetet utánozva felmászott egy vagon tetejére – közölte a román rendőrség.
szóljon hozzá!