Fotó: Beliczay László
Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke szerdán kijelentette, hogy nem beszélt senkivel az államelnök-választás időpontjának megváltoztatásáról, és emlékeztetett a kormánykoalíció ama, „nagyon világos politikai döntésére”, miszerint ezeket a választásokat szeptember 15-én és 29-én tartják.
2024. május 08., 19:222024. május 08., 19:22
2024. május 08., 19:232024. május 08., 19:23
A kormányfőt Buzăuban tartott sajtótájékoztatóján kérdezték az elnökválasztás időpontjának esetleges módosítását célzó megbeszélésekről. Ciolacu leszögezte: neki semmiféle ilyen megbeszélése nem volt, nem is tervez ilyet. Emlékeztetett: a koalícióban azt a döntést hozták, hogy szeptemberben, 15-én és 29-én legyenek az elnökválasztások. „Már meghoztuk ezt a döntést. Még nem születtek meg a hivatalos dokumentumok, mert más választások lesznek előbb, de a politikai döntés nagyon világos: szeptemberben lesznek az elnökválasztások” – szögezte le Ciolacu.
„Nem változtatom meg a választások időpontját egy párt vagy egy személy választási eredményeitől függően. Az elnökválasztás szeptemberben lesz” – nyomatékosította a kormányfő.
Arra a felvetésre, hogy esetleg túl késő lesz már június 9-e után bejelenteni az államfőjelölt személyét, Marcel Ciolacu azt válaszolta, hogy nem készült erről az aspektusról elemzés.
A Nemzeti Liberális Párt továbbra is azt támogatja, hogy a koalíció döntését fenntartva szeptember 15-én legyen az államelnök-választás első, és szeptember 29-én a második fordulója – jelentette ki szerdán Nicolae Ciucă.
A magukat az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) alkalmazottainak kiadó telefonos csalókra figyelmezteti az intézmény a romániai vállalkozókat.
Befolyással üzérkedés gyanúja miatt őrizetbe vették a korrupcióellenes ügyészek az ANAF csalásellenes igazgatóságának egyik ellenőrét. A gyanú: több ízben is pénzt fogadott el egy nőtől, hogy „megvédje” annak vállalkozásait az adóellenőrzések során.
Daniel David oktatási miniszter csütörtök este kilátásba helyezte az iskolákban vagy az egyetemeken áltudományos nézeteket népszerűsítő tanárok szankcionálását.
Nicușor Dan megválasztott államfő hétfői hatállyal lemondott a főpolgármesteri tisztségéből.
Viharos időjárásra figyelmeztető elsőfokú riasztást bocsátott ki pénteken a meteorológiai szolgálat az egész országra.
Nicușor Dan megválasztott államfőcsütörtök este kijelentette, hogy kötelessége tiszteletben tartani Románia szerződésekben rögzített vállalásait, ugyanakkor megjegyezte, hogy Bukarest továbbra is nagyon jó kapcsolatokra törekszik Izraellel.
Az orosz propaganda jegyeit magán viselő, Romániát célzó külföldi információs manipulációs kampányra figyelmeztet a román külügyminisztérium.
Eljárást kell indítani Marcel Ciolacu és Nicolae Ciucă volt miniszterelnökök ellen ahogyan hivatali idejük alatt az állami pénzekkel gazdálkodtak – vélekedik Traian Băsescu volt államfő.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csütörtökön bejelentette, hogy a következő időszakban esedékes megbeszéléseken nem tárgyalnak az államfővel és a többi párttal miniszteri tisztségekről vagy más kormányzati posztokról.
Nicușor Dan megválasztott államfő a képviselőház és a szenátus hétfőn délben kezdődő együttes ülésén teszi le a hivatali esküt – döntötte el csütörtökön a parlament összevont házbizottsága.
szóljon hozzá!