Fotó: Pixabay.com
Szerdától ötnapos vakációra mennek a romániai közalkalmazottak, mivel a bukaresti kormány pihenőnapokkal kötötte össze – a Romániában hivatalos munkaszüneti napnak számító – Nagyboldogasszony ünnepét az augusztus 18-19-i hétvégével.
2018. augusztus 14., 15:572018. augusztus 14., 15:57
A bukaresti kormány augusztus elején hozott határozata értelmében augusztus 16. és 17. pihenőnap lesz a közszférában, amelyeket augusztus 25-én és szeptember 1-jén, vagy szeptember 7-ig túlórázással kell ledolgozni. A kormány határozata nem vonatkozik a megszakítást nem tűrő tevékenységet végző közalkalmazottak munkarendjére, valamint azokra a bírákra és ügyészekre, akiknek csütörtökre vagy péntekre kitűzött tárgyalásuk van.
Nagyboldogasszony, azaz Szűz Mária mennybevételének napját, augusztus 15-ét egy évtizede ünneplik munkaszünettel Romániában, ahol – húsvét és pünkösd vasárnapját is beleértve –
A katasztrófavédelem keddi közleménye szerint a hosszú hétvégén 4600 tűzoltó, és rohammentős (SMURD) lesz szolgálatban, a várhatóan megnövekvő forgalomra tekintettel pedig több mentőegységet a fővárosból a tengerpartra vezető A2-es, illetve a Konstanca kikötővárost elkerülő A4-es autópálya mentén helyeznek készenlétbe, hogy gyorsabban elérjenek az esetleges balesetek helyszínére.
A katasztrófavédelem felhívja a piknikezők figyelmét, hogy kizárólag az erre a célra kialakított helyeken, a gyúlékony növényzettől távol és csak akkor gyújtsanak tüzet, ha nem fúj a szél, ugyanakkor arra figyelmeztetik a kirándulókat, hogy sehol se hagyjanak hátra eloltatlan parazsat, tábortüzet.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!