Fotó: Pixabay.com
Szerdától ötnapos vakációra mennek a romániai közalkalmazottak, mivel a bukaresti kormány pihenőnapokkal kötötte össze – a Romániában hivatalos munkaszüneti napnak számító – Nagyboldogasszony ünnepét az augusztus 18-19-i hétvégével.
2018. augusztus 14., 15:572018. augusztus 14., 15:57
A bukaresti kormány augusztus elején hozott határozata értelmében augusztus 16. és 17. pihenőnap lesz a közszférában, amelyeket augusztus 25-én és szeptember 1-jén, vagy szeptember 7-ig túlórázással kell ledolgozni. A kormány határozata nem vonatkozik a megszakítást nem tűrő tevékenységet végző közalkalmazottak munkarendjére, valamint azokra a bírákra és ügyészekre, akiknek csütörtökre vagy péntekre kitűzött tárgyalásuk van.
Nagyboldogasszony, azaz Szűz Mária mennybevételének napját, augusztus 15-ét egy évtizede ünneplik munkaszünettel Romániában, ahol – húsvét és pünkösd vasárnapját is beleértve –
A katasztrófavédelem keddi közleménye szerint a hosszú hétvégén 4600 tűzoltó, és rohammentős (SMURD) lesz szolgálatban, a várhatóan megnövekvő forgalomra tekintettel pedig több mentőegységet a fővárosból a tengerpartra vezető A2-es, illetve a Konstanca kikötővárost elkerülő A4-es autópálya mentén helyeznek készenlétbe, hogy gyorsabban elérjenek az esetleges balesetek helyszínére.
A katasztrófavédelem felhívja a piknikezők figyelmét, hogy kizárólag az erre a célra kialakított helyeken, a gyúlékony növényzettől távol és csak akkor gyújtsanak tüzet, ha nem fúj a szél, ugyanakkor arra figyelmeztetik a kirándulókat, hogy sehol se hagyjanak hátra eloltatlan parazsat, tábortüzet.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!