Egy kicsit megkönnyebbülhet. A Călin Georgescu védelméért felelős zsoldosparancsnok, Horaţiu Potra nem kerül rács mögé
Fotó: Horaţiu Potra/Facebook
Az ellene megfogalmazott súlyos vádak ellenére nem helyezte előzetes letartóztatásba az ügyben eljáró bíró a szélsőjobboldali elnökjelölthböz, Călin Georgescuhoz közel álló Horaţiu Potra zsoldosvezér.
A ploiești-i bíróság bírája az ügyészség javaslata ellenére
ami azt jelenti, hogy Potra hazamehet, de a hét meghatározott napjain jelentkeznie kell a rendőrségen.
Mint arról beszámoltunk, több órás kihallgatást követően vasárnap este őrizetbe vette a ploieşti-i táblabírósági ügyészség az Afrikában működő zsoldoscsoport vezetőjeként is ismert Horaţiu Potra medgyesi városi tanácsost, aki Călin Georgescu közeli ismeretségi köréhez tartozik.
A volt zsoldosvezért megbilincselt kézzel vezették a Prahova megyei rendőr-főkapitányság fogdájába; ügyét a ploieşti-i táblabírósági ügyészség vette át. A nyomozó hatósások vasárnap átfogó akció keretében Prahova megyében leállítottak a forgalomban egy személygépkocsit, amelyben információik szerint fegyverek vannak, és a benne ülő személyek Bukarestbe tartanak.
Terrorizmus finanszírozásának gyanúja miatt a CEC Bank már hónapokkal ezelőtt megszüntette a szélsőjobboldali elnökjelölt, Călin Georgescu biztonságáért felelő zsoldosvezér, Horațiu Potra számláit – derült ki kedden.
Az autóban az 54 éves medgyesi Horaţiu Potra ült és egy szintén medgyesi 22 éves férfi vezetett.
Nyilvánosságot látott információk szerint Horaţiu Potra medgyesi városi tanácsos egy Afrikában működő zsoldoscsoport vezetőjeként tevékenykedett, ugyanakkor a választási kampányban az államelnöki tisztségért függetlenként indult, orosz kapcsolatokkal gyanúsított Călin Georgescu biztonságáért felelt.
Házkutatást tartott hétfőn a Prahova megyei ügyészség a szélsőjobboldali elnökjelölt, Călin Georgescu személyes védelméért felelős zsoldosvezér, Horațiu Potra otthonában és 11 másik Bukarest, Ilfov és Nagyszeben megyei lakcímen abban az ügyben, amelyben azután indult nyomozás, hogy a volt zsoldos
Bukaresti sajtóértesülések szerint a Potra irányította paramilitáris csoportosulás tagjai – a francia idegenlégió egykori katonái, valamint korábban afrikai országokban szolgáló zsoldosok –
A gyanú szerint szombaton este a már említett farmon gyűltek össze, hogy egyeztessenek a diverziós műveletekről.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!