Marcel Ciolacu azt mondja, írásba is adta, hogy nem lépnek koalícióra az AUR-ral
Fotó: Gov.ro
Marcel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke hétfő este megerősítette, hogy pártja nem fog koalícióra lépni a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
2024. december 03., 09:592024. december 03., 09:59
Marcel Ciolacut újságírók kérdezték arról, hogy az elmúlt vasárnapi parlamenti választások eredményeinek fényében fontolgatja-e, hogy az AUR-ral vagy a Mentsétek meg Romániát Szövetséggel (USR) tárgyalásokba kezd egy parlamenti többség kialakítása érdekében.
A miniszterelnök emlékeztette a média munkatársait, hogy
Az Agerpres hírügynökség által idézett nyilatkozatában hozzátette, egyik újságírónőnek ezt írásba is adta.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) üdvözölte az elnökválasztások első fordulójának eredményeit érvényessé nyilvánító alkotmánybírósági döntést, és arra biztatta a szavazókat, hogy december 8-án egy „hazafi” elnököt szavazzanak meg. Az AUR közleményében azt írta, hogy a „rendszer pártjait” kiszolgáló alkotmánybírák megvárták döntésükkel a parlamenti választások eredményeit, de aztán „megijedtek”. Úgy vélekedett, az elnökválasztások első fordulójának megismétlése hasonló eredményt hozott volna, mivel a lakosságnak „elege van a korrupcióból, a szegénységből, a visszaélésekből, a legyőzhetetlennek látszó rendszerből”. A közlemény szerint az AUR azt tervezi, hogy a civil társadalommal és a szuverenista pártokkal karöltve létrehozza a Románia Újjáépítéséért Mozgalmat. Azt írták, Romániának hazafi elnökre van szüksége, ezért Călin Georgescura adják szavazatukat.
Az RMDSZ öt erdélyi, illetve partiumi megyében végzett az első helyen a vasárnapi parlamenti választáson – derül ki a közel százszázalékos feldolgozottság melletti eredményekből.
A magyarellenességéről hírhedt Románok Egyesüléséért Szövetség érte el a legjobb eredményt a parlamenti választáson Arad megyében, megszerezve a szavazatok közel 24 százalékát, de az S.O.S. Románia és a POT is átlépte az 5 százalékos küszöböt.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Június 6-án, pénteken reggel 9 órakor ismét megnyitják a forgalom előtt a tél idejére lezárt Transzalpina, azaz a 67C jelzésű országút Rânca és Curpăt közötti szakaszát – tájékoztatott csütörtökön a közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR).
Kiterjesztette a nyomozást a bukaresti ügyészség a Szent Pantelimon kórház intenzív osztályán történt gyanús halálesetek ügyében; még két orvos ellen eljárás indult.
Június 6-án, pénteken ismét megnyitják a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be csütörtökön a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
A tárgyalásokon részt vevő valamennyi párt, tehát a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ is részt kíván venni az új kormányban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Beidézték pénteken 10 órára Călin Georgescut a legfőbb ügyészségre, hogy tudomására hozzák a bűnügyi felügyelete meghosszabbítását annak a büntetőeljárásnak a keretében, amelyben hat bűncselekménnyel gyanúsítják.
Cáfolta Sorin Grindeanu közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke azokat az értesüléseket amelyek szerint a kormányalakítási tárgyalásokon megszületett volna a megállapodás a pártok között a leendő kormány szerkezetéről.
Ciprian Șerban, a képviselőház szociáldemokrata párti elnöke szerdán kijelentette, az utóbbi időben összesen tíz független törvényhozó, hét képviselő és három szenátor csatlakozott a PSD frakcióihoz.
Szép számmal szervezett be kiskorúakat, iskolásokat is a Szekuritáté 1980 és 1989 között, hogy besúgókká váljanak a Ceauşescu-korszak végén.
Románia felnőtt lakosságának több mint harmada részben, vagy teljes mértékben funkcionálisan analfabéta, a matematikai alapkészségek terén pedig a 40 százalékot közelíti az elégtelen kompetenciákkal rendelkezők aránya egy felmérés szerint.
szóljon hozzá!