Nicolae Ciucă és Marcel Ciolacu: mindketten véget vetnének a sztrájknak
Fotó: Videófelvétel
Marcel Ciolacul szociáldemokrata pártelnök csütörtökön felhívást intézett a tanárokhoz, térjenek vissza tanítani, hogy a tanévet normális körülmények között le lehessen zárni. Hangsúlyozta, hogy az oktatási ágazat ,,jogos követeléseiről” folytatni kell az egyeztetéseket, de a gyerekek jövőjéről is szó van.
2023. június 01., 19:542023. június 01., 19:54
Az összes vizsgát az eredetileg meghatározott menetrend szerint kell megszervezni – írta Ciolacu a Facebook-oldalán. A politikus emlékeztetett, hogy a pedagógusok, a kisegítő tanszemélyzet és a kisegítő személyzet azonnali béremelését előíró kormányrendelet már megjelent a Hivatalos Közlönyben, de ezt a lépést ki kell egészíteni a pedagógusbérek ,,gyökeres reformjával.
,,Ez már jövő évben, az új egységes bértörvény hatályba lépésével megtörténik. Én
És ez csupán az első lépés! Emellett egyértelműen elköteleztem magam amellett, hogy a következő kormány még erőteljesebben fog fáradozni a tanároknak járó tisztelet és méltóság helyreállításán” – tette hozzá a koalíció társelnöke.
Több mint 25 ember keveredett utcai verekedésbe a Ialomiţa megyei Urziceni városában szombat délután – adta hírül a News.ro hírügynökség.
Írásos megrovásban részesítette szombaton a román ortodox egyház szent szinódusa a szélsőséges megnyilvánulásairól hírhedt Teodosie konstancai érseket.
Jókora felzúdulást okozott párttársai körében Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, miután a szélsőjobboldali Călin Georgescuhoz hasonlította a párt korábbi elnökét, Nicușor Dan független bukaresti főpolgármestert.
Călin Georgescu hívei olyanok, mint egy szekta – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szombaton.
A román hatóságok nem kaptak semmilyen információt Hollandiától arról, hogy Románia milyen kártérítést kaphat az asseni Drents Múzeumból ellopott dák műkincsek után – jelentette ki Natalia Intotero művelődési miniszter pénteken.
Lehetséges, hogy a jövő héten a parlament két kamarájának házbizottságai megvitatják a Klaus Iohannis elnök hivatalából való felfüggesztését célzó újabb indítványt – jelentette ki Ilie Bolojan, a szenátus elnöke péntek este.
A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság képviselői pénteken aláírták Chișinăuban a Prut folyó felett átívelő négy új híd tervezésére vonatkozó, összesen 4,4 millió lej értékű szerződéseket – jelentette be Cristian Pistol, CNAIR vezérigazgatója.
Február 10–17. között az időjárás hidegebb lesz a szokásosnál, de ezt követően három hétig a szokásosnál melegebb időjárás következik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) által pénteken közzétett előrejelzésből.
Elena Lasconi, a Mentsétek meg Románia Szövetség (USR) elnöke csütörtök este megerősítette, hogy indulni készül a májusi elnökválasztáson, és cáfolta azokat a sajtóinformációkat, miszerint pártja egy része kihátrált mögüle.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) vagy a Külügyi Hírszerző Szolgálat (SIE) vezetői posztjára pályázik Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) volt elnöke, korábbi miniszterelnök.
szóljon hozzá!