Fotó: Barabási Attila Csaba
A Mentsétek meg a gyermekeket szervezet adatai szerint az elmúlt évben több mint 6000 gyermek eltűnéséről érkezett jelentés.
2020. május 25., 13:572020. május 25., 13:57
A Mentsétek meg a gyermekeket szervezet május 25-e, az eltűnt gyermekek nemzetközi napja alkalmából tette közzé legfrissebb, a rendőrségtől származó adatait.
Ezek szerint 2019. április 30. és 2020. május 20. között 6475 kiskorú tűnt el otthonról.
Ugyanebben az időszakban 6742 korábban eltűnt gyermeket megtaláltak, közülük 207-en 10 év alattiak, 1711-en 10 és 14 év közöttiek, 4824-en 14 év fölöttiek.
A legtöbb kiskorú eltűnését Bukarestből, illetve Konstanca, Iaşi és Beszterce-Naszód megyéből jelentették.
40%-uk gyermekotthonokból, 60%-uk családi közegből távozott.
A gyermekmentő alapítvány felhívja a figyelmet, hogy az utóbbi öt évben duplájára emelkedett az otthonukból eltűnt kiskorúak száma: 2015-ben még 3736 ilyen esetet jegyeztek, jelenleg ez a szám 6475.
A külföldön munkát vállaló szülők gyerekei számára gyakori ok, hogy a nagyszülőkre vagy más rokonokra bízzák őket. További indok lehet a lakhely elhagyására a szülőkkel való kommunikáció hiánya, a baráti környezet ilyen irányú hatása, az alkohol- vagy drogfogyasztás, az iskolakerülés vagy a család rossz anyagi helyzete.
A Mentsétek meg a gyermekeket szervezet szerint a társadalmi elszigetelődés időszakában a gyerekek fokozottan ki voltak téve a családon belüli erőszaknak, de az on-line közegben tapasztalható zaklatásoknak is.
Az eltűnt és szexuálisan bántalmazott gyerekek helyzetével foglalkozó európai szervezet, a Missing Children Europe összesített európai adatai szerint minden második percben érkezik jelentés kiskorú eltűnéséről.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
Bár George Simion, az AUR és a szélsőjobboldal államfőjelöltje a megismételt elnökválasztás vasárnapi első fordulójának győztese kedden arról beszélt: szeretne új parlamenti többséget létrehozni, ez nem tűnik könnyű feladatnak.
szóljon hozzá!