Fotó: Pixabay
Kitiltaná a településekről a szerencsejátékokat egy törvénytervezet, amelynek célja a függőség elleni küzdelem. A jogszabályjavaslatot Alfred Simonis, a kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselőházi frakcióvezető-helyettese terjesztette a parlament elé.
2023. április 13., 20:262023. április 13., 20:26
„Állítsátok meg a szerencsejátékot! Ma kezdeményezést nyújtottunk be a parlamentben a szerencsejátékok szervezéséről és működtetéséről szóló 2009/77-es sürgősségi kormányrendelet módosítására, amely a településeken belül található összes, e szegmensben tevékenykedő üzemeltető bezárását írja elő. Tudom, hogy egy ilyen kezdeményezés nagy vitákat fog kiváltani, de úgy gondolom, hogy a szerencsejáték-függőség elleni küzdelem szempontjából szükséges” – érvelt Alfred Simonis a javaslatot bejelentő Facebook-bejegyzésében.
Fotó: 123RF
„Emberek százezrei szenvednek ettől a csapástól, különösen mivel a szerencsejáték-termek mindenhol jelen vannak. Más európai országok tapasztalatai azt mutatják, hogy a játéktermek településeken kívüli elhelyezése csökkenti a szerencsejátékosok számát, és a törvény módosításával mi is teszünk egy lépést a szerencsejáték-függőség megelőzése érdekében” – szögezte le a szociáldemokrata párti politikus.
Sokan válnak Erdély-szerte is szerencsejáték-függővé. Ennek a fajta függőségnek a jellemzőiről, kockázatairól és a gyógyulási lehetőségekről Bartha Éva klinikai pszichológust, az Erdély-szerte működő Bonus Pastor Alapítvány munkatársát faggattuk.
Nem ez ugyanakkor az egyetlen kezdeményezés, amely visszaszorítaná a gombamód szaporodó játéktermek terjeszkedését. A szenátus első megkeresett kamaraként úgy módosította a már említett 2009/77-es sürgősségi rendeletet, hogy
A képviselőházi elfogadásra váró jogszabályjavaslatot valamennyi parlamenti párt támogatta.
Törvényjavaslatot nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) két képviselője, amely megtiltaná, hogy játékterem működhessen 300 méternél kisebb távolságra az iskoláktól, óvodáktól, játszóterektől, templomoktól.
Korábban a szenátus elfogadta a szerencsejáték-reklámok betiltásáról szóló törvénytervezetet, igaz, módosított, szelídített formában.
A szigorítások mellett síkra szálok azzal érvelnek, hogy legalább 100 ezer romániai küzd problémákkal szerencsejáték-függőség miatt. Ám az utóbbi időben nemigen készült reprezentatív kutatás, felmérés e téren, az említett százezres szám egy még 2016-ban készült GfK-felmérésből származhat. Érintettek szerint ugyanakkor ennél jóval többen küzdhetnek hasonló problémákkal; számuk folyamatosan nő, miközben a közbeszédben kevés szó esik a nagy veszélyekről, és kevés szakember foglalkozik kizárólag szerencsejáték-függőkkel.
Elfogadta a szenátus a szerencsejáték-reklámok betiltásáról szóló törvénytervezetet, ám módosított, szelídített formában. Az ügy – melyben majd a képviselőház a döntéshozó kamara – alaposan megosztja a sport világát és nem csak azt.
A legfelsőbb bíróság teljes egészében hatályon kívül helyezte a ploiești-i ítélőtábla közigazgatási részlegének csütörtöki ítéletét, megállapítva, hogy a bíróságok nem vizsgálhatják felül az alkotmánybírósági határozatokat.
A romániaiak több mint 60 százaléka szerint az ország rossz irányba tart, ezért a választók elvárják a következő államfőtől, hogy valós és mélyreható változást idézzen elő – állapította meg a legutóbbi felmérésekre hivatkozva az ASPES.
Véget ér vasárnap a húsvéti vakáció, hétfőtől folytatódik a tanítás az iskolákban.
Az alkotmánybíróság is megfellebbezte pénteken a tavalyi elnökválasztást érvénytelenítő határozatát felfüggesztő csütörtöki bírósági ítéletet – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Alig több mint egy hét alatt, április 8. és 17. között több mint 130, a 2024. decemberi elnökválasztást érvénytelenítő alkotmánybírósági határozat megsemmisítésére vagy felfüggesztésére irányuló keresetet nyújtottak be a román táblabíróságokon – írja a <a href="https://hotnews.ro/
A George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje amerikai népszerűsítésére vonatkozó a szerződés nem lépett hatályba, és az ilyen szolgáltatásokért nem fizettek pénzt – közölte az érintett amerikai lobbicég.
A CSM az Igazságügyi Felügyelethez fordul annak a bírónak az ügyében, aki egy, a jogi szakértők által keményen bírált döntéssel felfüggesztette a tavalyi elnökválasztás első fordulójának eredményét megsemmisítő alkotmánybírósági döntést.
Idén is folytatódik a munkaügyi minisztérium országos lombikbébi programja, amely jelentős anyagi támogatással segíti a meddőséggel küzdő párokat és egyedülálló nőket a gyermekvállalásban.
A medvét le kellene venni a szigorúan védett fajok romániai listájáról – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Tudorel Toader volt igazságügyi miniszter és az alkotmánybíróság egykori tagja szerint az alkotmánybíróság határozatai véglegesek és nem támadhatók meg a bíróságon. Hasonlóan vélekedett Radu Marinescu igazságügyi miniszter is.
szóljon hozzá!