Fotó: Pinti Attila
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök csütörtök este kijelentette: „megmagyarázhatatlan”, ami az állam élén történik, és dühös az ország vezetőire, amiért politikai instabilitást és káoszt idéztek elő.
2024. november 28., 20:152024. november 28., 20:15
2024. november 28., 20:192024. november 28., 20:19
A politikus az Agerpres megkeresésére elmondta, meglepték azok a beadványok, amelyben az első elnökválasztási forduló eredményeinek érvénytelenítését kérte az alkotmánybíróságtól két elnökjelölt, mint ahogyan
Kelemen rámutatott arra is, ha bebizonyosodik, hogy a szavazólapok kinyomtatása után a jelöltségtől visszalépett Ludovic Orbanra leadott szavazatokat hozzászámolták Elena Lasconi támogatóihoz, „nem fordul meg automatikusan a sorrend”, a törvény értelmében két héten belül meg kell ismételni a választást. A helyzetet bonyolítja azonban, hogy vasárnap parlamenti választások lesznek. „Akkora káosz van, amekkorát még nem látott a világ” – fogalmazott. Hozzátette,
Az RMDSZ elnöke reagált az elnöki hivatal közleményére is, amely szerint a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) megállapította, hogy történtek kibertámadások az elnökválasztási folyamat befolyásolásának szándékával.
„Nem lehet ma előállni azzal, hogy kibertámadások történtek. Akkor nem láttátok? Mire költitek ti a pénzt? A nemzetbiztonságra veszélyt jelentő magyar kisebbség nyomon követésére?
Arra a kérdésre, hogy kapott-e jelzéseket a külföldi partnerektől a romániai helyzettel kapcsolatban, az RMDSZ elnöke azt mondta, „mindenki kérdéseket tesz fel, és senki nem ért semmit”.
Történtek kibertámadások az elnökválasztási folyamat befolyásolására – állapította meg csütörtöki ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) a védelemért, a közrendért és a nemzetbiztonságért felelős hatóságok dokumentumai alapján.
Továbbra is a hadseregben bíznak a leginkább a romániai polgárok – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Fényképezkedni és nagyvadat etetni állt meg a Transzfogarasi úton az az olasz motorkerékpáros, akivel csütörtökön végzett a medve.
Összesen 112 medve él a Transzfogarason azon a környéken, ahol a nagyvad megölt egy motorost csütörtökön – közölte a Romsilva állami erdészet.
Nem született konkrét döntés arról, hogy az alkotmánybíróság azon három tagja, akinek mandátuma idén jár le, fejenként 180 ezer lejes juttatást kapjon – közölte csütörtökön Marian Enache, a taláros testület ügyvivő elnöke.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Az ország nyugati és déli részénem 15 megyéje elsőfokú, vagyis sárga figyelmeztetés alatt áll kánikula miatt a csütörtöki nap folyamán.
Védelmi fejlesztésekre szánt pénzekből építhet autópályákat Románia a NATO azon tervével összhangban, hogy háború esetén gyors folyosókat hozzon létre a páncélos egységek mozgásának megkönnyítésére.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy új vezetőséget nevezett ki az országos adóhatóság (ANAF) élére.
szóljon hozzá!