Nagyjából két méter mély kráter keletkezett az úton, egy több mint 60 négyzetméteres felületen
Fotó: Katasztrófavédelmi felügyelőség
Beomlott egy utca csütörtök reggel a Prahova megyei Slănic városában.
2024. április 25., 13:212024. április 25., 13:21
A hatóságok helyszíni szemlét tartanak, az Agerpres hírügynökség értesülései szerint Emil Drăgănescu prefektus összehívta a megyei vészhelyzeti bizottságot.
Raed Arafat államtitkár kiküldte a helyszínre a DSU és a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) egy egységét, akikhez rövidesen építőipari és bányászati szakemberek is csatlakoznak.
A Prahova megyei prefektóra közlése szerint mintegy 20 személyt evakuálnak a közeli tömbházakból.
„A szakmai bizottság vizsgálatát követően és a helyzet alakulásának függvényében további intézkedések következhetnek” – tették hozzá.
A mesterséges intelligencia segítségével generált félretájékoztató videóanyagokat terjesztő TikTok-fiókokra hívta fel a figyelmet vasárnap a bukaresti belügyminisztérium.
Románia volt államfői is leadták voksukat vasárnap. Klaus Iohannis Szebenben szavazott a feleségével, Traian Băsescu pedig Bukarestben voksolt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vasárnapi közleménye szerint egyre több jel utal „választási csalásra, a szavazók megfélemlítésére és a politikai erőforrásokkal való visszaélésre”.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel együtt szavazott, Ilie Bolojan ügyvivő államfő, Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök is leadta szavazatát a második fordulóban vasárnap.
Vasárnap reggel 9 óráig, a szavazás első két órájában 1 586 857 választópolgár, a választói névjegyzékben szereplők 8,82 százaléka szavazott az államfőválasztás második fordulójában.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A 2025-ös elnökválasztás második fordulójában is fontos, hogy a választók a bélyegzőt megfelelőképpen helyezzék el a szavazólapon, hogy a szavazat érvényes legyen.
A Romániai Zsidó Közösségek Szövetsége (FCER) pénteken állásfoglalást tett közzé az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatban.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
szóljon hozzá!