A Kárpát-kanyarban történt a földmozgás
Fotó: Országos Földfizikai Intézet
A Richter-skála szerint 5,2-es erősségű földrengés rázta meg a szeizmológiai szempontból aktív Vrancea térségét és Buzău megyét hétfőn délután – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2024. szeptember 16., 17:502024. szeptember 16., 17:50
2024. szeptember 17., 15:132024. szeptember 17., 15:13
Az intézmény – amely először 5,5-ös rengésről adott hírt, majd módosította a mérést – által közölt információk szerint a földmozgás 17.40 órakor következett be a térségben. Hozzátették, hogy a rengés 152,53 kilométeres mélységben következett be, és Bukarestben is érzékelhető volt.
A rengés epicentruma 52 kilométerre délkeletre volt Sepsiszentgyörgytől, 54 kilométerre Brassótól, 62 kilométerre északnyugatra Buzăutól, 70 kilométerre Focșani-tól, 72 kilométerre Ploieşti-től és 97 kilométerre Târgovişte városától.
A Bukarest-Ilfov megye katasztrófavédelmi felügyelőség közölte, hogy a fővárosból nem érkeztek be segélyhívások az 112-es sürgősségi számra a földrengést követően.
Ez a legerősebb földrengés idén Romániában, ezt megelőzően a Richter-skála szerinti 4,7-es erősségű földmozgás rázta meg a Bánságot augusztus 11-én. Vrancea megyében nem sokkal korábban, augusztus 6-án 4,1-es , míg augusztus 1-jén 4,4-es erősségű földrengés történt.
A hétfőinél nagyobb erősségű földmozgást tavaly február 14-én regisztráltak Gorj megyében; az 5,7-es földrengés 6,3 kilométer mélységben következett be.
A Richter-skála szerint 4,7-es erősségű földrengés rázta meg a Bánságot szombaton éjjel – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!