Az államfő a bukaresti Grigore Moisil főgimnázium tanévnyitóján járt
Fotó: presidency.ro
Az elmúlt hónapokban intenzív vita folyt az oktatás jövőjéről, amely remélhetőleg a parlamentben zajlik tovább – mondta hétfőn Klaus Iohannis államfő, aki egy bukaresti főgimnázium tanévnyitó ünnepségén vett részt.
2022. szeptember 05., 12:322022. szeptember 05., 12:32
2022. szeptember 05., 12:352022. szeptember 05., 12:35
Iohannis emlékeztette hallgatóságát, hogy kiemelt jelentőséget tulajdonít az oktatásnak, ezért is dolgozta ki a Képzett Románia programot, amelynek alapján a kormány megújítja a tanügyi törvényeket, és masszív befektetésekbe kezd bölcsődék, óvodák, iskolák és egyetemek építése, korszerűsítése terén – írja az Agerpres.
„Az elmúlt hónapokban magától értetődő és intenzív vita folyt az oktatás jövőjéről, elvárásaim szerint ez a vita a parlamentben zajlik tovább mindaddig, amíg megtaláljuk azt a törvényi formát, amely valamennyiüket segíti majd álmaik megvalósításában” – mondta a Grigore Moisil főgimnázium tanévnyitóján az államfő.
Hangsúlyozta, hogy
és hogy az iskolai programokon, valamint az ismeretanyag átadásának módján halaszthatatlanul változtatni kell.
„Jómagam fizikatanár vagyok, és tudom, milyen nehéz megszeretni a tudományokat anélkül, hogy kísérleteket végeznél; ez ugyanolyan, mint a román nyelvet megszeretni anélkül, hogy valaki rávezetne az olvasás élvezetére. A helyes irányba olyan fontos lépések vezetnek, mint az opcionális tantárgyak arányának növelése és diverzifikálása minden területen” – mutatott rá az elnök.
„Újra kell gondolni a képességfelmérések megszervezésének módját, mert végül is nem annyira a jegy számít, mint inkább a gyermek fejlődése, sajátosságainak és érdekeinek megfelelően” – fejtette ki, hozzátéve, fel kell számolni az elméleti oktatás és a szakoktatás közötti státuskülönbséget, ami egyaránt kedvét szegi tanulónak, szülőnek és tanárnak.
Az elméleti és a szakoktatásnak egyenrangúan kell utat nyitnia az érettségi és a felsőfokú oktatás felé, egészen „a legmagasabb szintig” – szögezte le Iohannis.
A szülőknek ugyanakkor azt üzente, hogy a Képzett Románia program gyakorlatba ültetésével és az országos helyreállítási terv keretében megvalósuló finanszírozásokkal megvalósulnak azok a konkrét lépések, amelyek lehetővé teszik majd, hogy a tanulók kiaknázzák képességeik legjavát.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
Egész testén súlyos égési sérüléseket szenvedett egy bukaresti kamasz, akit áramütés ért, amikor egy videójátékban látott jelenetet utánozva felmászott egy vagon tetejére – közölte a román rendőrség.
szóljon hozzá!