Fotó: Presidency.ro
Klaus Iohannis államfő szerdán kijelentette, hogy a kormány által legutóbb elfogadott energiaügyi rendelet védi a román állampolgárokat, és „egyensúlyt teremt a piacon”, mivel egyesek „hatalmas profithoz” jutottak az energiaválság kezdete óta.
2022. szeptember 07., 16:052022. szeptember 07., 16:05
2022. szeptember 07., 16:102022. szeptember 07., 16:10
A Bukarestbe látogató Novák Katalin magyar köztársasági elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatón Iohannis leszögezte, az energiaválságot nem Románia, és nem Európa idézte elő, az az Oroszország Ukrajna elleni háborújának a következménye. A román kormány azonban szerinte már az elejétől fogva nagyon komolyan kezelte a helyzetet, megoldásokat keresett és talált a problémák enyhítésére. A kormányfővel és az energiaügyi miniszterrel folytatott megbeszélésein minden esetben hangsúlyozta, hogy a prioritást a lakossági fogyasztók jelentik számukra, és főként a kiszolgáltatott helyzetben levők számára kell megoldásokat találni, akik „egész egyszerűen nem tudják kifizetni a magas energiaárakat” – fogalmazott.
„Ezeket a dolgokat figyelembe vették, és
A legutóbbi rendelet is, amely némi elégedetlenséget váltott ki, a román állampolgárokat védi. Ugyanakkor az a célja, hogy egyensúlyt teremtsen a piacon, mivel egyesek hatalmas profithoz jutottak az energiaválságban” – mutatott rá az államelnök.
Nyomatékosította, hogy mind a kormányfő, mind az energiaügyi miniszter biztosította arról, hogy Románia megtette a szükséges intézkedéseket és elraktározta a szükséges gáztartalékokat, hogy az ország átvészelje a telet.
„Ne értse félre senki. Senki sem akarja, hogy az emberek a hidegben üljenek az intézményekben, hiszen néhányan emlékszünk még arra, hogy sok évvel ezelőtt milyen volt kesztyűben ülni az osztályteremben, és senki sem akarja, hogy a lakosság otthon üljön és dideregjen, de ahol lehet takarékoskodni, ott bölcs, jó és helyes dolog ezt megtenni” – szögezte le Iohannis.
Egyelőre nem várható elmozdulás a magyar kormány erdélyi gazdaságfejlesztési programjainak folytatása terén, Kalus Iohannis szerint ugyanis a Novák Katalinnak folytatott szerdai megbeszélén „román állami hozzájárulást” szorgalmazott ezekhez. A ro
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
szóljon hozzá!