Raed Arafat, a katasztrófavédelmi főosztály (DSU) vezetője felidézte, hogy az elmúlt években több kampányt is indítottak a lakosság tájékoztatására
Fotó: Raed Arafat/Facebook
Harminc televíziócsatornán újraindul a Nem remegek a földrengéskor című felkészítő és tájékoztató kampány - közölte a szerdai kormányülés elején Raed Arafat belügyi államtitkár.
2023. február 15., 17:092023. február 15., 17:09
2023. február 15., 18:462023. február 15., 18:46
A katasztrófavédelmi főosztály (DSU) vezetője felidézte, hogy az elmúlt években több kampányt is indítottak a lakosság tájékoztatására, a legismertebb a földrengéskor követendő lépéseket bemutató Nem remegek a földrengéskor (Nu tremur la cutremur) című kampány – írta az Agerpres. A kampány ezúttal hosszabb ideig fog tartani, mint első alkalommal – tette hozzá Arafat.
„Azt tanácsoljuk a lakosságnak, hogy tanulmányozza ezeket az információkat még földrengés előtt, és ne akkor, amikor már földrengés van” – hívta fel a figyelmet Arafat. Azt is közölte, hogy idén újabb kereső-mentő, illetve katasztrófavédelmi felszerelések érkeznek az országba.
Két személy enyhébb sérüléseket szenvedett, többen pánikrohamot kaptak. A földrengésben károsodott épületek statikai állapotát szakértők mérik fel, hogy a hatóságok idejében intézkedni tudjanak, ha valamelyik ingatlan életveszélyessé vált. Egyelőre nem érkezett jelentés ilyen épületről – tette hozzá Raed Arafat.
A kedd délutáni, 5,7-es erősségű földrengés után öt megye 22 településén jelentettek károkat; voltak, akik orvosi segítséget kértek a 112-es segélyhívószámon, mások az épületeken keletkezett repedésekről, levált épületelemekről számoltak be.
Több utórengést is észleltek a földfizikai intézet műszerei szerdára virradóra a kedd délutáni, Gorj megyében bekövetkezett 5,7-es erősségű földmozgás után.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Június 6-án, pénteken reggel 9 órakor ismét megnyitják a forgalom előtt a tél idejére lezárt Transzalpina, azaz a 67C jelzésű országút Rânca és Curpăt közötti szakaszát – tájékoztatott csütörtökön a közúti infrastruktúrát kezelő országos vállalat (CNAIR).
Kiterjesztette a nyomozást a bukaresti ügyészség a Szent Pantelimon kórház intenzív osztályán történt gyanús halálesetek ügyében; még két orvos ellen eljárás indult.
Június 6-án, pénteken ismét megnyitják a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be csütörtökön a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
A tárgyalásokon részt vevő valamennyi párt, tehát a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ is részt kíván venni az új kormányban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Beidézték pénteken 10 órára Călin Georgescut a legfőbb ügyészségre, hogy tudomására hozzák a bűnügyi felügyelete meghosszabbítását annak a büntetőeljárásnak a keretében, amelyben hat bűncselekménnyel gyanúsítják.
Cáfolta Sorin Grindeanu közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke azokat az értesüléseket amelyek szerint a kormányalakítási tárgyalásokon megszületett volna a megállapodás a pártok között a leendő kormány szerkezetéről.
Ciprian Șerban, a képviselőház szociáldemokrata párti elnöke szerdán kijelentette, az utóbbi időben összesen tíz független törvényhozó, hét képviselő és három szenátor csatlakozott a PSD frakcióihoz.
Szép számmal szervezett be kiskorúakat, iskolásokat is a Szekuritáté 1980 és 1989 között, hogy besúgókká váljanak a Ceauşescu-korszak végén.
Románia felnőtt lakosságának több mint harmada részben, vagy teljes mértékben funkcionálisan analfabéta, a matematikai alapkészségek terén pedig a 40 százalékot közelíti az elégtelen kompetenciákkal rendelkezők aránya egy felmérés szerint.
szóljon hozzá!