A fiatal sofőr és utasa az erdőben próbált egérutat nyerni, de elfogták őket
Fotó: Videófelvétel
Újabb súlyos incidens történt ittas járművezető főszereplésével, a rendőrök ezúttal Vrancea megyében állítottak elő hosszas üldözés és figyelmeztető lövések árán egy fiatalt.
2023. szeptember 04., 17:122023. szeptember 04., 17:12
2023. szeptember 04., 17:222023. szeptember 04., 17:22
A Vrancea megyei rendőr-főkapitányság hétfői beszámolója szerint a közlekedés-rendészet munkatársai vasárnap éjjel Broşteni község területén jeleztek egy kisteherautó sofőrjének, hogy húzzon félre. A járművezető azonban gázt adott, elsodorta a járőrautót, és továbbhajtott. A rendőrök üldözőbe vették, és segítségül hívtak még két egységet.
A rendőrök négy, függőleges irányban leadott figyelmeztető lövéssel próbálták meg feltartóztatni a járművezetőt, aki végül Andreiaşu de Jos település területén úgy volt kénytelen megállni, hogy ráfutott a járőrök által kihelyezett speciális berendezésre, amely megfékezte autóját. A sofőr és 15 éves utasa futásnak eredt, ám a közeli erdőben elfogták őket.
Egy készülő törvénymódosító tervezet szerint az alkohol vagy kábítószer hatása alatt vezető sofőröknek elkobozhatják a gépkocsiját – közölte szombaton Marciel Ciolacu kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A 18 éves fiatalról kiderült, hogy nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel, sőt a szondáztatás során 0,60 mg/l légalkohol-koncentrációt mutattak ki a leheletében. A rendőrség rongálás, jogosítvány nélküli, valamint alkoholos befolyásoltság alatti vezetés miatt bűnvádi eljárást indított az elkövető ellen.
Sokan annak ellenére ülnek ittasan vagy kábítószer hatása alatt volán mögé, hogy a bukaresti hatóságok drákói szigorral készülnek büntetni a hasonló bűncselekményeket elkövetőket. Marcel Ciolacu miniszterelnök bejelentése szerint egy készülő törvénytervezet alapján az alkoholos vagy drogos befolyásoltság alatt vezető sofőröknek elkobozhatják a gépkocsiját, sőt a vétkes gépkocsivezetőnek legkevesebb tíz évre bevonhatják a jogosítványát.
A júliusban hatályba lépett módosítás alapján nem kaphatnak felfüggesztett börtönt, hanem letöltendő szabadságvesztéssel büntetendők azok a halálos balesetet okozó sofőrök, akiknek nincs jogosítványuk, vagy alkohol, illetve drog befolyása alatt vezettek. Az intézkedést éppen azzal indokolták a törvényhozók, hogy az ország már az ötödik egymást követő évben vezeti a halálos közúti balesetek statisztikáit az Európai Unióban. A rendőrség és az igazságügyi minisztérium adatai szerint évente 20 ezer ember kerül bíróság elé Romániában, mert jogosítvány nélkül, kábítószer vagy alkohol hatása alatt ült volán mögé.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték vasárnap azt a 19 éves sofőrt, aki szombat reggel gyalogosok közé hajtva Vama Veche közelében, a 39-es országúton, halálra gázolt két fiatalt, hármat pedig megsebesített, majd elhagyta a baleset helyszínét.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
A szakszervezeti tömbök képviselői rendkívüli találkozót kérnek Ilie Bolojan kormányfőtől az elkövetkező időszakban alkalmazandó megszorító intézkedések ügyében, ellenkező esetben elindítják a törvényes eljárást egy általános sztrájk kirobbantására.
A végleges eredményeket – a fellebbezések után – hétfőn délelőtt tették közzé.
Románia egészségügyi rendszere 2024-re jelentős növekedést mutatott a szolgáltatások és a szakemberek számát tekintve, de továbbra is éles különbségek tapasztalhatók a városi és vidéki térségek között.
szóljon hozzá!