Második körös? A FlashData felmérése szerint George Simion a második helyen végezne az elnökválasztás első fordulójában, így esélyes lenne a végső győzelemre
Fotó: George Simion/Twitter
Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke és George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezére között dőlne el az államfői tisztség sorsa, ha most tartanák az elnökválasztást – derül ki egy friss felmérésből.
2024. szeptember 26., 15:062024. szeptember 26., 15:06
2024. szeptember 26., 15:272024. szeptember 26., 15:27
A FlashData csütörtökön ismertetett kutatása szerint
A harmadik helyen a NATO függetlenként induló korábbi főtitkár-helyettese, Mircea Geoană végezne 16 százalékkal.
Mint ismeretes, korábban a legtöbb közvélemény-kutató még őt hozta ki a legesélyesebb jelöltként.
Mircea Geoană nyerné az államfőválasztás első fordulóját az INSCOP által szeptember 11–16. között a Szabadság és Demokrácia Intézet megbízásából végzett közvélemény-kutatás szerint. A függetlenként induló jelöltet Marcel Ciolacu és Elena Lasconi követi.
A negyedik helyen Nivolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke végezne 13 százalékkal, őt a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Elena Lasconi követi 13 százalékkal, az SOS Románia botránypolitizálásról elhíresült vezetője, Diana Şoşoacă pedig 8 százalékkal a hatodik lenne.
Rákérdeztek a válaszadók pártpreferenciáira is.
Ennek értelmében a megkérdezettek 29 százaléka a PSD-re szavazna, 17 a PNL-re, 15 az AUR-ra, 13 az USR-re, 6 az SOS Romániára
A választható opciók között szerepelt az egyébként nem létező „Geoană-párt” is – erre 5 százalék szavazna, vagyis bejutna a parlamentbe.
Ha a választások a „Geoană-párt” nélkül zajlanak, a PSD akkor is 29 százalékkal végezne az élen, a PNL 18, az AUR 16, az USR 15, az SOS Románia 6, míg az RMDSZ ugyancsak 6 százalékot kapna – a válaszadók 10 százaléka pedig más pártra voksolna.
A választáson az összes megkérdezett 58 százaléka venne részt.
és csak 31,2 százalék szerint megy jó irányba – 12,8 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni.
A felmérés szeptember 5. és 13. között készült 1100 fős mintán, a hibahatár 3 százalékos.
Csak azoknak a polgároknak a személygépkocsiját íratnák be forgalomba a hatóságok, akik maradéktalanul befizették az ingatlanadókat, rendezték a tilosban parkolásért kiszabott esetleges bírságot – tartalmazza az RMDSZ közigazgatási törvénytervezete.
Míg pár évtizede még rendkívülinek számítottak, ma már egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek Romániában. Szakemberek szerint hozzá kell szoknunk az egyre forróbb nyarakhoz és a heves széllel járó viharokhoz egyaránt.
Románia olyan légvédelmi rendszereket vásárol Izraeltől, amelyek az ottani Vaskupola alapját képezik – erősítette meg Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő is alkotmányossági óvást emelt a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő propaganda büntetését szigorító, a parlament által egy hónapja megszavazott törvénytervezet ellen csütörtökön.
Befogták a három közül az első medvebocsot, amelynek anyját kilőtték a múlt héten az olaszországi motoros megölése miatt – közölte Facebook-oldalán a bukaresti környezetvédelmi minisztérium.
Népszerűbb a brit uralkodó a romániaiak körében, mint az amerikai elnök – derül ki egy felmérésből.
A képviselőház és a szenátus csütörtöki együttes ülésén ismertette a kormány elleni bizalmatlansági indítványát a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a nyolcadikosok képességvizsgáján sikeresen teljesítők aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak.
Leplezetlen irredentizmust és Romániával szembeni hibrid nyomásgyakorlást vél felfedezni, és meghökkentő forgatókönyveket vázol Orbán Viktorral kapcsolatban egy amerikai agytröszt.
szóljon hozzá!