Fotó: Pixabay
A júniusban becsült 6 százalékról 7,2 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) – olvasható a nemzetközi pénzintézet csütörtökön közzétett jelentésében.
2021. november 04., 10:542021. november 04., 10:54
Az EBRD becslései szerint 2022-ben 4,4 százalékos GDP-arányos gazdasági növekedés várható Romániában. A pénzintézet azonban felhívja a figyelmet arra, hogy az ország lakosságának uniós viszonylatban igen alacsony átoltottsága miatt ezt az adatot a járvány is befolyásolhatja.
Az Agerpres által idézett jelentés megállapítja, hogy idén
Felfele módosította a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Romániára vonatkozó előrejelzését: a kedden kiadott prognózisa szerint idén az ország gazdasága 7 százalékkal nőhet a tavasszal jelzett 6 százalékkal szemben.
Az EBRD emlékeztet, hogy az energia és a nyersanyagok drágulása befolyásolja az energiaimportáló országok kereskedelmi mérlegét, több állam pedig támogatni készül az alacsony jövedelmű háztartások áram- és földgázszámláit. Ugyanakkor arra is figyelmeztet, hogy az ellátási láncokban keletkezett zavarok, a nemzeti fizetőeszközök értékvesztése aggasztóan megnövelte az inflációt.
A román kormány idei első költségvetés-kiigazítás során 2,7 százalékponttal 7 százalékra emelte 2021-es GDP-bővülési prognózisát, és a GDP 7,16 százalékáról 7,13 százalékára csökkentette a várható államháztartási hiányt.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
szóljon hozzá!