Fotó: Mihály Csaba
„Nagy hiba” lenne a tankönyvkiadás államosítása, amit a napokban helyezett kilátásba Liviu Pop oktatási miniszter – állítja Cristian Greşanu, a Romániai Kiadók Szövetségének elnöke.
2017. szeptember 01., 13:332017. szeptember 01., 13:33
2017. szeptember 01., 13:372017. szeptember 01., 13:37
Cristian Greşanu szerint a tankönyvkiadás államosításának beláthatatlan következményei lehetnek az oktatásra nézve, írta az Agerpres. Az illetékes úgy véli, a tankönyvkiadás terén is sokszínűségre van szükség, teret kell engedni a különféle nézőpontoknak, értelmezési lehetőségeknek, ezért
A Romániai Kiadók Szövetségének elnöke szerint ahhoz, hogy a jövőben kevesebb probléma merüljön fel a tankönyvekkel kapcsolatban, javítani kell a kiadók és az oktatási minisztérium közötti kapcsolaton, kommunikáción.
„Mi, a kiadók számos tankönyvet adtunk ki az elmúlt húsz évben, kiképeztük alkalmazottainkat, jelentős összegeket fektettünk tevékenységünk javításába. (...)
a beszerzésekre szánt költségvetés szűkös, és a kiadókkal való kommunikáció is kívánnivalót hagy maga után” - érvelt a kiadók képviselője.
Greşanu rámutatott, a hazai tankönyvek ugyanolyan jók, mint a nyugatiak, beszerzési áruk azonban sokkal alacsonyabb, noha az előállítási költségek szinte akkorák, mint az Európai Unió más országaiban.
Liviu Pop oktatási miniszter múlt héten úgy nyilatkozott, olyan törvénytervezetet készül előterjeszteni a tárca, amelynek értelmében a Didaktikai és Pedagógiai Könyvkiadó teljes egészében átvenné a tankönyvek nyomtatását.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!