Fotó: Védelmi Minisztérium sajtóosztálya
Az elmúlt 24 órában 192-vel nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában – közölte hétfőn 13 órakor a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs. A friss adat elmarad az előző napi 300 feletti rekordtól, de nagyságrendileg megegyezik a korábbi három nap átlagával.
2020. március 30., 13:022020. március 30., 13:02
2020. március 30., 15:452020. március 30., 15:45
Eddig összesen 1952 esetet azonosítottak az országban. Elhunyt a 44. áldozat is, egy 74 éves Szatmár megyei, cukorbeteg, magas vérnyomásban szenvedő férfi. A betegtől március 27-én vettek mintát, másnap beigazolódott a fertőzés, egy nappal később pedig meghalt a szatmárnémeti járványkórházban.
A fertőzöttek közül 180-at gyógyultnak nyilvánítottak és kiengedtek a kórházból, közülük 55-öt Temesváron, 85-öt Bukarestben, hetet Craiován, 11-et Konstancán, 19-et Iaşi-ban és hármat Kolozsváron. 53 beteget az intenzív terápiás osztályon kezelnek, közülük 33 páciens állapota súlyos. A többiek állapota stabil.
A hatósági tájékoztatása szerint ez idáig összesen 86 külföldön élő román állampolgárt diagnosztizáltak koronavírussal, és négy új halálesetet jegyeztek, egyet Olaszországban, egyet Spanyolországban, kettőt pedig Franciaországban. A stratégiai kommunikációs törzs (GCS) adatai alapján ezzel 16-ra nőtt a külföldön koronavírus-fertőzésben elhunyt román állampolgárok száma: kilencen Olaszországban, négyen Franciaországban vesztették életüket, továbbá Németországban, Spanyolországban és Nagy-Britanniában is meghalt egy-egy személy.
Romániában 285 egészségügyi alkalmazott fertőződött meg az új koronavírussal – közölte hétfőn az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A diplomáciai képviseletek és a konzuli hivatalok által szolgáltatott adatok alapján ez idáig 86 külföldön élő román állampolgárnál mutatták ki a koronavírust, közülük 52-en Olaszországban, 12-en Franciaországban, hatan Németországban, hatan Spanyolországban, ketten Namíbiában, ketten Indonéziában fertőződtek meg, egy-egy személy pedig Tunéziában, Írországban, Nagy-Britanniában, Luxemburgban, Belgiumban és az Amerikai Egyesült Államokban betegedett meg.
Az elmúlt 24 órában 308-cal nőtt a koronavírusos megbetegedések száma Romániában – közölte vasárnap 13 órakor a stratégiai kommunikációs törzs.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
szóljon hozzá!