Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Bekísérték kihallgatásra szerdán a bukaresti Sf. Pantelimon Sürgősségi Klinikai Kórház négy alkalmazottját az egészségügyi intézmény intenzív osztályán bekövetkezett gyanús halálesetek ügyében.
2024. augusztus 07., 11:142024. augusztus 07., 11:14
2024. augusztus 07., 13:082024. augusztus 07., 13:08
A fővárosi törvényszéki ügyészség tájékoztatása szerint reggel házkutatást végeztek a négy kórházi alkalmazott lakásán, majd bekísérték őket kihallgatásra – írja az Agerpres.
A bukaresti Sf. Pantelimon Sürgősségi Klinikai Kórház menedzserének és orvos igazgatójának lemondását kérte szerdán az egészségügyi miniszter. Alexandru Rafila szerint az elmúlt hónapok eseményei és a folyamatban levő ügyészségi eljárás „működési zavarokat” idéztek elő, és bizalmatlanná tették az embereket az egészségügyi intézménnyel szemben. „A sürgősségi kórházaknál a minőségi ellátáshoz való hozzáférés alapvető fontosságú az egészségügyi minisztérium reformjainak és beruházásainak sikeressége szempontjából. Az egészségügyi rendszer e fontos célkitűzéseit veszélyeztető hozzáállást elfogadhatatlannak tartjuk” – idézte a tárcavezetőt a minisztérium közleménye.
Az ügyészek büntetőeljárást indítottak az ügyben emberölés gyanújával, kihallgattak több orvost és asszisztenst, és bekérték a vizsgált időszakban elhunyt 17 páciens orvosi dokumentációját és egyéb iratokat.
Később az egyik asszisztensnő ellen eljárás indult hamis tanúzás gyanúja miatt. A nyomozók azt feltételezik, hogy a nő tudja, mi történt az intenzív terápiás osztályon, de nem volt hajlandó beszámolni a részletekről.
A Bukaresti Orvosi Kamara fegyelmi bizottsága arra a következtetésre jutott, hogy a fővárosi Sf. Pantelimon Sürgősségi Klinikai Kórházban április 4-7. között elhunyt 17 beteget az orvosi szakmai irányelveknek megfelelően ápolták.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
szóljon hozzá!