Fotó: Gov.ro
Miután egyre nő a fertőzöttek száma több Brassó és Argeş megyei településen, nem kizárt, hogy karantén alá kerülnek – mondja Ludovic Orban miniszterelnök, aki szerint a helyzet súlyossága egyelőre nem követeli meg azt, hogy egész megyéket vonjanak vesztegzár alá.
2020. július 22., 08:062020. július 22., 08:06
„Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy karantént rendeljünk el egyetlen megyében sem. Jelenleg több település van, amelyek megfigyelés alatt állnak. Még nem indult el egyetlen közösség vesztegzár alá vonásának a folyamata sem, de van néhány…
– nyilatkozta a kormányfő az egészségügyi válság rendezéséről szóló videokonferencián, amelyen a prefektusok vettek részt.
Mint hangsúlyozta, egyelőre nem született döntés egyetlen település lezárásáról sem. „Ám ha szükség lesz, nem fogunk hezitálni” – szögezte le.
Orban elmondása szerint a döntést a témában a megyei katasztrófavédelmi felügyelőségek (ISU) javaslatára, a közegészségügyi hatóságok jóváhagyásával fogják meghozni.
A miniszterelnök emlékeztetett, a karanténtörvény hatályba lépése nyomán a hatóságoknak lehetőségükben áll egy-egy helyi közösség vagy környék karantén alá helyezése, amennyiben „jelentős számú fertőzött van, de nem gócpontokban”.
„Ha egy településen – például egy faluban, egy lakónegyedben, egy községben vagy egy városban – terjed a vírus, és
a karantén alá vont területeken annak érdekében, hogy csökkentsük a vírus terjedésének kockázatát” – fogalmazott a kormányfő.
Arra a kérdésre, hogy milyen települések kerülhetnek karanténba, így válaszolt: „Nem adok ki ilyen információkat. Amikor lesznek települések, elindítjuk a folyamatot, és hivatalosan is bejelentjük”.
„Egy közösség helyzetének kiértékelésekor nem veszik számításba a gócpontokat. Például ha van egy gócpont egy kórházban vagy egy idősotthonban, a számításokban használt esetszámba nem veszik bele az ott regisztrált fertőzötteket, mivel
– magyarázta Orban.
Hozzátette: amikor véglegesítik egy-egy hasonló intézkedés foganatosításának a folyamatát, bejelentik, és meg is indokolják.
Hétfőtől növelték a Korond-patak elvezetéséhez használt csöveket hegesztő munkások számát Parajdon, hogy behozzák a késéseket – számolt be keddi helyszíni sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat igazgatója.
Két mikrobusz és egy személygépkocsi karambolozott tegnap délután a Bihar megyei Hegyközkovácsi és Szalárd közötti országúton, öt személyt szállítottak kisebb sérülésekkel kórházba a mentősök.
A nagyszebeni nemzetközi repülőtér uniós forrásokból finanszírozott korszerűsítésével kapcsolatos csalás ügyében vizsgálódnak az Európai Ügyészség (EPPO) romániai ügyészei.
Az Arad megyei vészhelyzeti bizottság július elsejei hatállyal feloldotta az itatási és öntözési tilalmat a Maros vizéből, miután csökkent a folyó sókoncentrációja.
Az Erdélyi Református Egyházkerület keretében működő Diakónia Keresztyén Alapítvány Jó Testvér idősotthon átadási ünnepségére került sor kedd délben Kolozsváron.
A leglátványosabb javulás a román vizsga terén tapasztalható, az RMDSZ szerint azért, mert az idén érettségizőké volt az első évfolyam, amelynek tagjai már megkülönböztetett tanterv szerint tanulták a román.
Egy korábbi kijelentése miatt arra kötelezik Kereskényi Gábort, Szatmárnémeti polgármesterét, hogy fizessen 10 ezer lejt a magyarbarátsággal cseppet sem vádolható, az RMDSZ-t folyamatosan támadó Adrian Cozma parlamenti képviselőnek.
A Hargita Megyei Tanács kiadta a munkakezdési parancsot a helyiek által Fehér Házként emlegetett, a kommunista érában megépült megyeháza felújításával megbízott Termolang Kft. és Kész Kft. cégtársulásnak.
Hat Temes megyei határőrt gyanúsít korrupcióval az ügyészség: a vádhatóság szerint különböző pénzösszegekért cserébe szemet hunytak az illegális áru- és személyforgalom felett.
Legalább tíz napot késnek a parajdi sóbánya fölött kígyózó Korond-patak elterelési munkálatai, miután a kivitelező cég nem halad elég gyorsan a patak elvezetésére szolgáló csövek összehegesztésével.
szóljon hozzá!