Fotó: Facebook/Dan Barna
Dan Barna kormányfőhelyettes és az USR–PLUS miniszterei benyújtották lemondásukat kedd reggel.
2021. szeptember 07., 11:002021. szeptember 07., 11:00
2021. szeptember 07., 11:152021. szeptember 07., 11:15
„Ma reggel megtettük, amit korábban bejelentettünk. Az USR–PLUS minisztereivel együtt benyújtottuk lemondásunkat a miniszterelnöknek. Megyünk tovább” – fogalmazott Facebook-oldalán Dan Barna.
„Florin Cîţu teljesen tudatosan robbantotta fel ezt a koalíciót” – fogalmazott Barna.
Fotó: Facebook/Dan Barna
Az alakulat képviselőit kedd délután egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába Klaus Iohannis államfő – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Ha Florin Cîţut elmozdítják a miniszterelnöki székből, lehetséges, hogy az USR–PLUS ismét hajlandó lesz tárgyalni a kormányalakításról – jelentette ki Ludovic Orban, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke a Realitatea Plus hírtelevízió műsorában.
A kormány és a minisztériumok működését szabályozó törvény értelmében a kormány valamely tagjának lemondását nyilvánosan be kell jelenteni, írásban a miniszterelnök tudomására kell hozni, és a benyújtás tudomásulvételének pillanatától vagy maximum 15 napon belül visszavonhatatlanná válik. Ha a miniszteri szék a tárcavezető lemondása révén szabadult fel, az államfő a miniszterelnök javaslatára tudomásul veszi azt és megüresedettnek nyilvánítja a tisztséget.
A jogszabály értelmében legtöbb 45 napig irányíthatja a minisztériumot ügyvivő miniszter.
Amennyiben a kormányátalakítás azzal jár, hogy megváltozik a kormány politikai összetétele, az államfő csak a parlament jóváhagyásával nevezhet ki új minisztert az illető szaktárca élére.
Lemondanak a jobbközép koalíciós kormányban betöltött tisztségeikről az USR-PLUS szövetség miniszterei, hogy Florin Cîțu liberális miniszterelnök leváltására kényszerítsék a koalíció legnagyobb alakulatát, a Nemzeti Liberális Pártot (PNL).
Az alkotmánybíróság arra készül, hogy fejenként 180 ezer lejes juttatást biztosítson annak a három alkotmánybírónak, akinek most jár le a kilenc éves mandátuma. Értesült a<a href="https://www.g4media.ro/surse-curtea-constitutionala-pregateste-indemnizatii-de-cate-180-000-de-lei-pentru-cei-trei-judecatori-care-isi-termina-mandatul-desi-guvernul-a-interzis-astfel-de-plati-in-sistemul
2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán.
Az egész országban folytatták kedden a tiltakozó akciókat a közalkalmazottak, miután a kormány elfogadta a veszélyes körülmények miatt járó prémiumok csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Az adóelkerülés a Romániát fenyegető kiemelt kockázati tényezők közé tartozik, hiszen a költségvetés megkárosításával valójában az intézményrendszer közszolgáltatásainak minőségét ássa alá a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) szerint.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Két lehetséges forgatókönyvet vitatott meg a vízzel elárasztott parajdi sóbánya jövőjével kapcsolatban hétfői ülésén a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT).
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
szóljon hozzá!