Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Tavaly januártól szeptemberig 3249 személy sérült meg munkavégzés közben Romániában, 527-tel kevesebben, mint 2021 első kilenc hónapjában – derül ki a bukaresti munkaügyi minisztérium szerdán közzétett adataiból.
2023. január 25., 16:452023. január 25., 16:45
2023. január 25., 16:462023. január 25., 16:46
A 2022 első kilenc hónapjában munkabalesetet szenvedettek közül 79-en életüket vesztették; egy évvel korábban ugyanebben a periódusban 150-en haltak meg munkabalesetben. Az elemzett időszakban kilenc csoportos munkahelyi baleset történt, ezekben 35-en voltak érintettek, hét személy életét vesztette.
Ezután az építőipar (191 munkabaleset, 5,9 százalék), valamint a szárazföldi és csővezetékes szállítás (176 munkabaleset, 5,4 százalék) következik a sorban. A legtöbb halálos kimenetelű munkabaleset a magasépítés (15 eset), a mélyépítés (11), az erdőgazdálkodás és fakitermelés (7), valamint a szárazföldi és csővezetékes szállítás (6) terén történt.
A legtöbben, 757-en, Bukarestben sérültek meg munkavégzés közben, ők tették ki az országos szinten munkabalesetet szenvedett személyek 23,3 százalékát. Ezt Brassó megye (170 személy, 5,2 százalék), Temes megye (145 személy, 4,5 százalék) és Konstanca megye (132 személy, 4,1 százalék) követi a listán.
A legtöbb halálos áldozatot Iaşi megyében követelték a munkabalesetek, itt kilencen vesztették életüket ily módon, az összes halálos áldozat 11,4 százalékát téve ki. Argeş megyében 8 személy, Suceava megyében 6 személy halt meg munkabalesetben.
A munkaügyi minisztérium statisztikáiból az is kiderül, hogy az üzemi balesetet szenvedett személyek 28,4 százaléka 50 és 60 év közötti volt, továbbá 2430-an (74,8 százalék) legtöbb öt éve dolgoztak az adott munkahelyen, 398 személy (12,2 százalék) esetében pedig 5 évtől 10 évig terjedt ez az időszak.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!