Tavaly januártól szeptemberig 3249 személy sérült meg munkavégzés közben Romániában, 527-tel kevesebben, mint 2021 első kilenc hónapjában – derül ki a bukaresti munkaügyi minisztérium szerdán közzétett adataiból.
Az idei év első hat hónapjában 1934 személy szenvedett munkahelyi balesetet Romániában, 22,5 százalékkal kevesebben, mint 2021 első felében – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A részmunkaidős szerződésekre kivetett „többletadó” eltörlését kéri a kormánytól a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR).
Uniós szinten szabályozni kellene a maximális munkahelyi hőmérsékletet, hogy elejét vegyék az elmúlt időszakban a kánikula miatt Nyugat-Európa-szerte megnőtt munkahelyi haláleseteknek – kéri az Európai Szakszervezetek Szövetsége (CES).
A munkahelyi stressz hosszú távú negatív hatásaira hívja fel a figyelmet idén is az Európai Munkabiztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség.
A balesetek nagyobb odafigyeléssel előzhetők meg, nem elég csak aláíratni a munkavállalóval, hogy tudomásul vette a kockázatokat, megtörtént a munkavédelmi kiképzés – mondta el a Krónikának Ördög Lajos, a Kovászna Megyei Munkafelügyelőség vezetője.
A munkavállalók hátrányos megkülönböztetését tiltó törvénytervezetet fogadott el kedden döntő házként a képviselőház. Az előírásokat megszegők 1000-től 20.000 lejig terjedő bírsággal büntethetők.
A zárt terekben (irodákban) dolgozóknak kötelező módon a szájat és az orrot eltakaró, egészségügyi vagy más típusú maszkot kell viselniük – többek között ez is szerepel a szükségállapot megszűntétől, május 15-étől érvényes lazító intézkedéseket tartalmazó tervezetben, amelyet szombaton tettek kö
Ittasan senki sem tartózkodhat a munkahelyén – mindössze ennyit ír elő a munkavédelmi törvény, azonban azt már nem szabályozza, a munkáltató miként szűri ki, hogy fogyasztottak-e alkoholt az alkalmazottak, és arra sem tér ki, milyen szankciókat hozhat.