Călin Georgescu nem nyugszik bele abba, hogy nem került sor az elnökválasztás második fordulójára
Fotó: Facebook/calingeorgescuro
Călin Georgescu beperelte az államelnöki hivatalt, a Román Hírszerző Szolgálatot (SRI), a Külügyi Hírszerző Szolgálatot (SIE), a belügyminisztériumot és a Különleges Távközlési Szolgálatot (STS), keresetével a titkosítás alól feloldott titkosszolgálati dokumentumokat támadta meg.
2024. december 10., 14:242024. december 10., 14:24
A G4media.ro értesülései szerint Călin Georgescu a Szabadságjogok Védelméért Egyesülettel (APALP) közösen fordult az igazságszolgáltatáshoz, az alperesek pedig:
Mint ismeretes, ezen dokumentumok titkosításának feloldása vezetett ahhoz, hogy az alkotmánybíróság érvénytelenítette az elnökválasztás első fordulóját, ahol Călin Georgescu az első helyen végzett, és a második fordulóban Elena Lasconi USR-elnökkel mérkőzött volna meg. A talárosok döntése nyomán elölről kell kezdeni a teljes választási folyamatot.
Az alkotmánybíróság azt követően bírálta felül korábbi döntését, hogy a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) megállapította, hogy a választás eredményét nemzetbiztonságot veszélyeztető külföldi beavatkozás befolyásolta. Klaus Iohannis államfő szerdán feloldotta azoknak a titkosszolgálati és belügyminisztériumi jelentéseknek a titkosítását, amelyek alapján múlt héten a CSAT megállapította, hogy „Románia állami és nem állami szereplők, kiváltképpen Oroszország ellenséges kibertevékenységének célpontjává vált”.
Az alkotmánybíróság pénteken érvénytelenítette az elnökválasztás első fordulóját, és úgy döntött: elölről kell kezdeni a teljes választási folyamatot.
Călin Georgescu volt elnökjelölt vasárnap több támogatójával együtt megjelent egy mogoșoaiai épület előtt, ahol egy szavazóhelyiséget kellett volna felállítani.
Felelőtlenül döntött a bukaresti alkotmánybíróság, amikor pénteki határozatával megsemmisítette az elnökválasztás első fordulójának eredményét – vélekedett a Krónika megkeresésére Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet elemzője.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
Egész testén súlyos égési sérüléseket szenvedett egy bukaresti kamasz, akit áramütés ért, amikor egy videójátékban látott jelenetet utánozva felmászott egy vagon tetejére – közölte a román rendőrség.
szóljon hozzá!