Florin Cîţu miniszterelnök sem érti az ítéletet
Fotó: Gov.ro
Csalódottságának adott hangot szerdán Florin Cîţu miniszterelnök a 2018. augusztus 10-i, bukaresti tüntetés ügyében folytatott nyomozás lezárása miatt.
2021. március 03., 17:152021. március 03., 17:15
2021. március 03., 17:172021. március 03., 17:17
A kormányfő azt mondta, törvényszéki döntésről lévén szó, nem kívánja kommentálni a határozatot, de csalódott, amiért a hatóságokat nem foglalkoztatja a felelősök fellelése, ahogyan az a '89 decemberi események vagy a bányászjárás kapcsán is történt. „Ami engem illet, gondoskodni fogok arról, hogy Románia polgárai ne szenvedjenek többé az állam túlkapásai miatt” – idézte a liberális miniszterelnököt az Agerpres hírügynökség.
A bukaresti törvényszék kedden jogerősen elutasította azt az igénylést, amelyben a volt csendőrségi vezetők elleni nyomozás újraindítását kérte a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) a diaszpórában élő románok 2018. augusztus 10-i, bukaresti tüntetése ügyében. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az ügyet lezárják, és nem indul bűnvádi eljárás a csendőrség volt vezetői ellen a tüntetésen történt tömegoszlatás miatt.
A miniszterelnöki kifakadásra reagálva közleményben kérte a politikusokat az államhatalmi ágak szétválasztásának tiszteletben tartására Laura Radu, a bukaresti törvényszék elnöke. Az igazságszolgáltatási intézmény közleménye azt követően látott napvilágot, hogy több politikus – Florin Cîţu, Vlad Voiculescu, Dacian Cioloş – bírálta, hogy a bukaresti törvényszékelutasította azt az igénylést, amelyben a DIICOT a csendőrségi vezetők elleni nyomozás részleges újraindítását kérte a 2018. augusztus 10-i bukaresti tüntetés ügyében.
A törvényszék szerdán közzétett állásfoglalása leszögezi: az alkotmány értelmében a bírák függetlenek, és csakis a törvénynek kell alávetniük magukat. „A bírói döntés a vonatkozó jogszabályok és a bizonyítékok alapján születik meg, nem pedig érzések és érzelmek alapján” – teszik hozzá a közlemény megszövegezői.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
A PSD távol maradt a PNL kongresszusától, mint a szociáldemokraták közölték, különbséget tesznek a kormányzati és a politikai együttműködés között.
Romániának van jövője, és ez ,,belátható időn belül” érezhető lesz – jelentette ki Nicușor Dan államfő szombaton a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében.
Csökkentik az állami vállalatok igazgatótanácsainak létszámát és a menedzserek juttatásait – közölte Ilie Bolojan miniszterelnök a költségvetési deficitcsökkentés második csomagja tervének ismertetésekor.
Fizetése 20 százalékát az államkasszába utalta pénteken Bogdan Ivan energiaügyi miniszter, aki arra kérte a minisztériumnak alárendelt vállalatok vezetőit, hogy kövessék a példáját.
Megszabadulna a szovjet eredetű fegyverektől a román védelmi tárca, és korszerű eszközökre cserélné le őket.
A rendőrök 500 lejre büntettek meg egy taxisofőrt, aki július 10-ről 11-re virradó éjszaka nem volt hajlandó felvenni egy utast a Henri Coandă repülőtéren, és bevonták a fuvarozói engedélyét.
Az elnöki illetmény havi összege valamivel több mint 27 000 lej – ez most azért számít referenciának, mert fölvetődött, hogy azok az állami cégvezetők, akik többet keresnek az államfőnél, mondjanak le önként illetményük egy részéről.
A polgárok 38 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR), 20 százaléka a Szociáldemokrata Pártra (PSD), 15 százaléka a Nemzeti Liberális Pártra (PNL) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felméréséből.
szóljon hozzá!