George Simiont a kijevi és a chișinăui hatóságok egyaránt nemkívánatosnak tekintik
Fotó: Facebook/Alianța pentru Unirea Românilor - AUR
Marcel Ciolacu miniszterelnök tájékoztatást fog kérni az ukrajnai és a moldovai hivatali kollégáitól arról, hogy miért tiltották meg a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője, George Simion belépését ezekbe az országokba.
2024. január 31., 18:002024. január 31., 18:00
2024. január 31., 19:342024. január 31., 19:34
Ezt ezt egy újságírói kérdésre válaszolva közölte szerdán a parlamentben a kormányfő.
Elmondta, hogy vannak az okokról információi, de ezeket nem hozhatja nyilvánosságra, ezért inkább a két miniszterelnöktől kér tájékoztatást. „Így ők hozzák nyilvánosságra ezeket az információkat, nem én” – jegyezte meg, hozzátéve, hogy feltételezései szerint „valami van” a Simion kitiltásáról szóló ukrán és moldovai döntések mögött.
Azzal kapcsolatban, hogy Remus Pricopie volt oktatási miniszter parlamenti vizsgálóbizottság felállítását szorgalmazza az AUR és az orosz titkosszolgálatok közötti kapcsolatok feltárására, Ciolacu kijelentette: „nem nagyon hinné”, hogy ezt a feladatot egy parlamenti vizsgálóbizottság el tudná végezni.
– írja az Agerpres.
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat megerősítette (SZBU), hogy a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) párt elnökét, George Simiont kitiltották Ukrajnából.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
Megkezdte a három ellenzéki párt a bizalmatlansági indítványhoz szükséges aláírások összegyűjtését, miután a kormány hétfőn felelősségvállalással akarja elfogadtatni a költségvetési hiány lefaragását célzó megszorító intézkedéseket.&
Alapfokon tizenhárom év három hónap szabadságvesztésre, valamint az áldozatoknak százezer eurónyi kártérítés kifizetésére ítélte kiskorú elleni nemi erőszak miatt az ügyben eljáró bíróság a „zsenimentorként” ismert férfit, Kristóf Lajost.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) toronymagasan vezet a pártok támogatottsági versenyében – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
szóljon hozzá!