Azok körében, akik közvetlen kapcsolatba lépnek a diákokkal, 43 százalékos a beoltottak aránya
Fotó: Haáz Vince
Stagnál azoknak az aránya a tanügyben dolgozók körében, akik megkapták már a koronavírus elleni oltást – nyilatkozta Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter. Mint mondta, eddig valamivel több mint 150 ezer tanügyi alkalmazottat oltottak be.
2021. április 15., 08:182021. április 15., 08:18
2021. április 15., 09:072021. április 15., 09:07
„Meghaladta a 150 ezret a beoltott tanügyi dolgozók száma. A közoktatásban és az egyetemeken dolgozók körében 43 százaléknál tartunk, a pedagógusok 50 százaléka kapta meg az oltást.
– vont mérleget a tanügyi tárca vezetője.
Kizárólag online oktassanak azok a tanárok, akik nem kapták meg a koronavírus elleni oltást – kérik az oktatási minisztériumtól a szülők.
Mint ismeretes, Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter kedden egy konferencián egy olyan lehetőséget lebegtetett meg, ami szerint kizárólag online oktathatnának azok a pedagógusok, akik nem olttatják be magukat.
arra vonatkozóan, hogy azok a pedagógusok, akik nem akarták beoltani magukat az új típusú koronavírus ellen, jelenléti oktatás esetén se mehessenek iskolába.
Hozzátette, megérti, hogy egyes pedagógusok bizalmatlanok az oltásokkal szemben, azonban elmondása szerint egyre nagyobb a rá nehezedő nyomás e téren.
mégha az adott iskolában fizikai részvétellel folyik is az oktatási tevékenység” – vetítette elő a jövőt Cîmpeanu.
Az oktatás kérdése kezd nemzetbiztonsági üggyé válni Romániában – vélekedett Sorin Cîmpeanu egy, az iskolai tesztelést és oltást taglaló konferencián.
A hivatalos bejelentések szerint nagyjából 350 ezren dolgoznak a tanügyben.
A fizikai jelenléttel való oktatáshoz való visszatérés elengedhetetlen feltétele, hogy lefelé mutató járványügyi trend alakuljon ki, a gyermekek tesztelése és a tanárok oltása csak kedvező feltételeket teremtenek – jelentette ki csütörtök este a tanügyminiszter.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!