Öt évvel ezelőtt országszerte tiltakoztak az emberek a Dragnea-féle kormányrendelet ellen
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke azzal vádolta meg szerdán a két nagyobbik román kormánypárt vezetőit, Nicolae Ciucát és Marcel Ciolacut, hogy „szabad kezet adtak a 250 ezer lej alatti lopásnak”.
2023. március 29., 16:342023. március 29., 16:34
2023. március 29., 17:032023. március 29., 17:03
Közösségi oldalán posztolt bejegyzésében Cătălin Drulă a szenátusban aznap elfogadott törvénymódosításra reagált, amely szerint csak 250 ezer lejt meghaladó kár esetén számít bűncselekménynek a hivatali visszaélés. Az ellenzéki politikus emlékeztetett arra, hogy 2017-ben egy hasonló Btk-módosítás miatt százezrek vonultak utcára Romániában, és az elfogadását akkor sikerült is megakadályozni.
Dragoş Pîslaru, a REPER társelnöke a törvénymódosításra reagálva Facebook-oldalán bejelentette, hogy pártja tiltakozó tüntetést szervez a kormánypalota előtti téren. Az ellenzéki politikus bejegyzésében megállapította, hogy szerdán a szenátus voltaképp a 2017-ben hatalmas demonstrációkat kiváltó, hírhedt 13-as sürgősségi rendeletet fogadta el.
Magyarok, székelyek is utcára vonultak 2017-ben a végül visszavont rendelkezés ellen
Fotó: Barabás Ákos
A szenátusban szerdán elfogadott törvénymódosítás szerint 2-től 7 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az a köztisztviselő, aki hivatali kötelességei teljesítése során tudatosan elmulasztja egy törvényi előírás végrehajtását, vagy pedig az előírást egy másik jogszabály megsértésével hajtja végre, és ezzel legalább 250 ezer lejes kárt okoz vagy súlyosan károsítja egy természetes vagy jogi személy jogait vagy jogos érdekeit. A tervezetet a képviselőház vitatja meg döntéshozó kamaraként.
A hírhedt, 2017-es 13-as sürgősségi kormányrendelethez hasonló törvénymódosítást fogadott el szerdán a román szenátus, amely alsó határt szab annak, mekkora összegig nem tekinthető börtönbüntetéssel sújtandó bűncselekménynek a hivatali visszaélés.
Bár a digitalizáció térnyerése városi környezetben szembetűnő, egy friss kutatás szerint a romániai lakosság egyharmadának még mindig akadályt jelent a digitális bankolás.
Négy év szünetet követően májustól újra látogatható a dévai vár. Az impozáns dél-nyugati erődítmény falait megerősítették, színpad és látogatóközpont ad helyet a kulturális eseményeknek, tágasabb felvonó röpíti a hegyre a látogatókat.
Szombaton 7 órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion pénteken a Románia római főkonzulátusán kialakított szavazóhelyiségben szavazott az elnökválasztás első fordulójában.
Péntek délután 144 település összesen 29 463 háztartásában szünetelt az áramszolgáltatás, jelenleg 241 helyszínen zajlik az üzemzavarok elhárítása a télies időben – tájékoztatott Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Nyilvánosságra hozta a kormány a prioritást élvező közmunkálatok listáját: zömében közúti és vasúti – Erdélyt is érintő – infrastrukturális fejlesztésekről van szó, de 13 sportlétesítmény építése is bekerült a lajstromba.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Országszerte leállt péntek reggel az autók műszaki vizsgáztatása (ITP).
Marcel Ciolacu elismerte, hogy három éve a fiával együtt utazott a nizzai Forma-1-es versenyre, de azt állítja, hogy ezt saját pénzén tette, nem a Nordis pénzén, még akkor, amikor az ingatlanbotrányba keveredett cég nem küszködött pénzügyi nehézségekkel.
szóljon hozzá!