Blue Air-botrány: eddig több mint 2000 külföldön rekedt román állampolgár kért segítséget

Nincs beszállás. Óriási problémákat okozott a Blue Air döntése •  Fotó: Rostás Szabolcs

Nincs beszállás. Óriási problémákat okozott a Blue Air döntése

Fotó: Rostás Szabolcs

FRISSÍTVE – A bukaresti külügyminisztérium szóvivője szerint kedden 23 óráig 620 román állampolgár fordult segítségért a kormányhoz azok után, hogy a Blue Air légitársaság törölte valamennyi járatát. Szerdán reggelre számuk 2098-ra nőtt.

Krónika

2022. szeptember 07., 09:452022. szeptember 07., 09:45

2022. szeptember 07., 11:462022. szeptember 07., 11:46

Frissítés

Eddig összesen 2098 román állampolgár fordult konzuli segítségnyújtásért Blue Air-járatuk törlése miatt – közölte az Agerpres szerint szerdán a miniszterelnök. Nicolae Ciucă a szerdai kormányülés elején rámutatott, sokan rekedtek külföldi reptereken a Blue Air légitársaság járatainak törlése miatt, a kormány emiatt döntött úgy kedd este, hogy közbelép az utasok megsegítésére, és az illetékes minisztériumok megtették a szükséges intézkedéseket. „Az állami költségvetésből erre a célra elkülönített összegeket vissza kell követelni a helyzetet előidéző cégtől. Emiatt arra kérem az Országos Fogyasztóvédelmi Ügynökséget, hogy a nap 24 órájában kísérje figyelemmel és ellenőrizze az egész folyamatot, az illetékes minisztériumok pedig biztosítsák a helyzet kezelésére kijelölt valamennyi struktúra működését a mai ülésen elfogadandó kormányhatározat teljes érvényességi ideje alatt” – fejtette ki Ciucă.

Ezt megelőzően Radu Mihail Filip a News.ro hírportálnak szerdán reggel, a korábbi adatokból kiindula elmondta,

a külföldön rekedt állampolgárok Csehországból, Ciprusból, Horvátországból, Görögországból, Izraelből, Norvégiából, Portugáliából, Spanyolországból és Nagy-Britanniából kértek állami segítséget, hogy hazatérhessenek. 

A szóvivő emlékeztetett: az érintettek a román nagykövetségeken, illetve a bukaresti külügyminisztérium által üzembe helyezett 0040 751 084 537-es telefonszámon és a callcenter@mae.ro e-mail-címen kérhetnek segítséget.

Nicolae Ciucă kormányfő becslése szerint mintegy 3000 embert érinthetnek a Blue Air járattörlései. A miniszterelnök szerint szerdán reggel 5 millió lejt utalnak a Tarom számlájára, hogy a légitársaság a gépeivel hazaszállítsa a pórul járt utasokat. Ciucă szerint az összeget visszakövetelik majd a a Blue Airtől.

korábban írtuk

Tarom-gépeket küld a román kormány a Blue Air külföldön ragadt utasaiért
Tarom-gépeket küld a román kormány a Blue Air külföldön ragadt utasaiért

A román állam a Tarom légitársaság gépeivel szállítja haza a Blue Air járatainak felfüggesztése miatt külföldi repülőtereken rekedt  román állampolgárokat – jelentette be kedd este Dan Cărbunaru kormányszóvivő, miután Nicolae Ciucă minisz

Amint arról beszámoltunk, azonnali hatállyal felfüggesztette kedden a Romániából induló valamennyi bel- és külföldi járatát a Blue Air diszkont légitársaság, miután a bukaresti környezetvédelmi alap zárolta a cég bankszámláit. A járatok törlése miatt kedden a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren hatalmas sorok alakultak ki, az utasok idegesen próbáltak magyarázatot követelni a légitársaság képviselőitől a járatok törlésének okáról.

Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter elmondta, a román cég 28 millió lej adósságot halmozott fel az országos környezetvédelmi alappal szemben, ezért eljárás indult ellene, aminek során most zárolták a bankszámlákat. A miniszter szerint azonban az intézkedés nem indokolja a vállalat lépését, és felszólította a Blue Air vezetőit: forduljanak a környezetvédelmi alaphoz az adósságok újraütemezése érdekében, azonnal indítsák el a tervezett járatokat, és tegyenek eleget az utasokkal szemben vállalt kötelezettségeiknek.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 14., szombat

Románia Európa sereghajtója az óvodai részvételi arány tekintetében

Miközben az Európai Unióban növekszik az óvodai oktatásban részt vevők aránya, Románia továbbra is az utolsó helyen áll a legkisebb nevelése, oktatása terén.

Románia Európa sereghajtója az óvodai részvételi arány tekintetében
2025. június 14., szombat

Több mint 2000 bírságot róttak ki egy hét alatt az autópályákon végzett ellenőrzéseken

A június első hetén végzett ellenőrzések során 2182 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.

Több mint 2000 bírságot róttak ki egy hét alatt az autópályákon végzett ellenőrzéseken
2025. június 14., szombat

Románia fokozza a védelmi, biztonsági és gazdasági együttműködést az Egyesült Államokkal

Románia készen áll fokozni a védelmi, biztonsági és gazdasági együttműködést „kulcsfontosságú stratégiai partnerével”, az Egyesült Államokkal.

Románia fokozza a védelmi, biztonsági és gazdasági együttműködést az Egyesült Államokkal
2025. június 13., péntek

Miért nem akar miniszterelnök lenni Ilie Bolojan?

A költségvetési hiány csökkentése csak korrekciós intézkedésekkel érhető el, amelyek többsége népszerűtlen lesz, de szükségszerű – jelentette ki pénteken a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke.

Miért nem akar miniszterelnök lenni Ilie Bolojan?
2025. június 13., péntek

Tiltakozó akciókat helyeztek kilátásba a tanügyi szakszervezetek a kiadáscsökkentő tervek miatt

Tiltakozó akciót hirdetett jövő szerdára a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI), a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség és az Alma Mater Szakszervezeti Szövetség.

Tiltakozó akciókat helyeztek kilátásba a tanügyi szakszervezetek a kiadáscsökkentő tervek miatt
2025. június 13., péntek

Igazi nyári hetek következnek, forró napokkal és kevés csapadékkal

Július közepéig Románia nagy részén a hőmérséklet az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz – derül ki a következő négy hétre vonatkozó időjárás-előrejelzésből, amelyet a News.ro hírügynökség ismertetett.

Igazi nyári hetek következnek, forró napokkal és kevés csapadékkal
2025. június 13., péntek

Bűnügyi felügyelet alatt marad Călin Georgescu

Bűnügyi felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés jogerős. A fellebbezést csütörtökön tárgyalták a Călin Georgescu jelenlétében.

Bűnügyi felügyelet alatt marad Călin Georgescu
2025. június 13., péntek

Kényelmesen, már az első fordulóban megnyerte az USR elnöki székéért folyó versenyt Dominic Fritz

Dominic Fritz már az első fordulóban megnyerte a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségére kiírt belső választást.

Kényelmesen, már az első fordulóban megnyerte az USR elnöki székéért folyó versenyt Dominic Fritz
2025. június 13., péntek

Nicușor Dan a bányászjárásról: a társadalomnak joga van megismerni az igazságot

Nicușor Dan államfő pénteken megkoszorúzta a bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművét.

Nicușor Dan a bányászjárásról: a társadalomnak joga van megismerni az igazságot
2025. június 13., péntek

Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni

Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas színvonalú orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.

Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni