Raluca Turcan szerint Cîțu a nyugdíjpénzt is elpókerezte
Fotó: MTI/Baranyi Ildikó
Florin Cîțu lemondását kérik a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezető politikusai, Raluca Turcan és Dan Motreanu. A liberális politikusok külön-külön hívták fel a figyelmet arra, hogy a párt elnökének nincs erkölcsi tartása, „letérdelve tárgyalt a PSD-vel”.
2021. november 22., 14:222021. november 22., 14:22
2021. november 22., 15:502021. november 22., 15:50
„Florin Cîțu mandátuma nem más, mint hazugságok, hibák és személyes játszmák sorozata” – mutatott rá Raluca Turcan. A PNL alelnöke párttársaihoz intézett levelében azt írta, hogy politikai vezetőként Cîțunak nincs már autoritása, és a PSD-vel való kormányalakítási tárgyalásokon is kudarcot vallott.
Turcan a News.ro által idézett kemény hangvételű levelében már-már „patológiás esetnek” minősíti a jelenlegi megbízott kormányfőt.
– idézi a levelet a Digi24. A megbízott munkaügyi miniszter szerint Cîțu „még a nyugdíjakra szánt pénzt is eljátszaná pókeren”.
Rámutatott: hónapok óta figyelmezteti felettesét, hogy november 26-ától nem lesz pénz a nyugdíjak kifizetésére, mivel az felhasználta a költségvetés-kiegészítésre, hogy „jól mutassanak a számok a Facebookon”.
Ha addig nem egészítik ki a munkaügyi minisztérium költségvetésétől, úgy november 26-ától nem lesz pénze a nyugdíjak és a gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlék kifizetésére, mint ahogy az energiaszámlák kompenzálására sem.
Elvtelen és erkölcstelen, hogy valaki ilyen rövid idő alatt ekkora pálfordulásra képes, írja a jelenleg európai parlamenti képviselőként tevékenykedő Motreanu, aki szerint a szeptemberi kongresszuson sokan épp a PSD-ellenessége miatt szavaztak Cîțura.
A meteorológiai szolgálat pénteki előrejelzése szerint jelentős lehűlés várható csütörtökig az ország nagy részében.
Hitelesítette pénteken az alkotmánybíróság az elnökválasztás május 4-i első fordulójának eredményeit. Közleménye szerint döntését egyhangúlag hozta meg a testület.
Az urnáktól hosszú ideje távolmaradók mozgósításában lát esélyt Kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra, hogy ne a magyarellenes George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyerje meg az elnökválasztást.
Marcel Ciolacu hét elején lemondott miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke kivárásra játszik, és mindenképpen kormányra juttatná pártját, akár a szélsőjobboldali George Simion győz, akár a liberális Nicușor Dan.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
szóljon hozzá!