Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Megbírságolta az Emberi Jogok Európai Bírósága Romániát egy, még 2013-ban lezajlott homofób tüntetés miatt. Ortodox fanatikusak egy melegekről szóló film vetítését akadályozták meg, a hatóságok pedig nem avatkoztak közbe.
2021. június 01., 17:412021. június 01., 17:41
A 2013 februárjában történt melegek elleni atrocitás kapcsán hozott ítéletében közel 60 ezer euró bírságot rótt ki az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) a román államra, amiért nem büntette meg a homofób tüntetőket, számolt be a G4Media. A román államot perlő ACCEPT egyesület emlékeztetett, hogy
A tüntetők nemzeti és vallási énekeket énekeltek, és homofób megjegyzéseket tettek a jelenlévőkre, „ocsmányságnak”, „állatnak” nevezték, illetve halállal fenyegették őket. A felperes szerint ennek ellenére a hatóságok nem léptek közbe, holott a helyszínen csendőrök és rendőrök is voltak.
Az EJEB ítéletében kimondta, hogy Románia ezzel megszegte az Emberi Jogok Európai Egyezményének 14., 8., illetve 11. cikkelyét, ugyanis nem biztosította a jelenlévők magánélethez és emberi méltósághoz való jogát, valamint a szabad gyülekezéshez való jogukat.
Az ACCEPT egyesület az ítéletet ismertető közleményében rámutat:
„Ma, egy európai rangú bíróság elismeri, hogy a hatóságoknak korrekt módon kell alkalmazni a törvényt és nem nyilvánulhatnak meg homofób módon” – hangsúlyozza közleményében az EJEB ítélete kapcsán a romániai LGBT-közösség jogaiért harcoló civil szervezet.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!