Fotó: Gov.ro
A Bákó megyei táblabíróságnak a veszélyhelyzet meghosszabbításával kapcsolatos döntése nem végleges, meg kell várni a legfelsőbb bíróság jogerős ítéletét – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján a katasztrófavédelem vezetője.
2022. január 05., 17:342022. január 05., 17:34
2022. január 05., 19:002022. január 05., 19:00
Raed Arafat annak kapcsán beszélt erről, hogy az elmúlt hónapokban több olyan bírósági döntés is született, amelyek törvénytelennek ítéltek bizonyos korlátozó intézkedéseket. Ugyanakkor december 20-án a Bákó megyei táblabíróság törvénytelennek nyilvánított a veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló 22 határozatot.
A katasztrófavédelem vezetője leszögezte, meglátása szerint a Romániában elrendelt közegészségügyi intézkedések „korrektek voltak”, nem voltak eltúlzottak, nem volt például hónapokon át tartó teljes lezárás. „De persze a vélemények megoszlanak, az igazságszolgáltatásban is eltérő álláspontok vannak. (...) A bákói táblabíróság így döntött, de nekünk meg kell várnunk a legfelső bíróság határozatát” – fogalmazott.
A tanintézeteknek szánt nyáltesztek beszerzésére kiírt versenytárgyalással kapcsolatban Raed Arafat elmondta, az egyik pályázó cég fellebbezése miatt ezen a héten nem tudják aláírni az újabb szerződéseket. Mint részletezte, a központosított közbeszerzési eljárásokkal foglalkozó hivatal december 5-én közölte, hogy az iskolai antigén gyorstesztekre kiírt versenytárgyalás eredményét megtámadta az egyik pályázó cég, így amíg nem születik alapfokú döntés az ügyben, nem tudnak újabb szerződést aláírni. „Ezzel a problémával szembesülünk tehát ezen a héten és vélhetően jövő hét elején” – magyarázta.
A DSU vezetője beszámolt arról is, hogy
„Biztosaknak kell lennünk abban, hogy (...) a román állam által kiadott pénzt helyesen és hatékonyan használják fel, tehát hogy az eljárás eredménnyel is jár, nem puszta formalitás” – nyomatékosította Raed Arafat.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
1 hozzászólás