Fotó: Román határrendészet
Sem a közel-keleti, sem az ukrajnai migránsokat nem tekinti jelentős mértékű fenyegetésnek a romániai polgárok többsége – derül ki egy friss felmérésből.
2024. április 29., 12:302024. április 29., 12:30
Az INSCOP közvélemény-kutató által a News.ro megrendelésére készített felmérés szerint a közel-keleti bevándorlók kapcsán 23,4 százalék gondolja úgy, hogy nagy, 17,9 százalék pedig azt, hogy kis mértékű veszélyt jelentenek.
25,9 százalék ugyanakkor úgy véli, hogy sem fenyegetést, sem lehetőséget nem jelentenek, 16,5 százalék szerint kis lehetőség rejlik bennük, míg 4,3 nagy lehetőséget lát bennük. 4 százalék mondta azt, hogy nem érdeklik a közel-keleti bevándorlók, míg azok aránya, akik nem tudtak vagy nem akartak válaszolni, 8 százalék.
Összességében kijelenthető, hogy
A PSD-PNL szavazóinak 22 százaléka gondolja úgy, hogy a Közel-Keletről érkezők nagy veszélyt jelentenek, az AUR szimpatizánsainak 32 százaléka vélekedik így, míg az ADU szimpatizánsai között ezen tömb aránya 25 százalék. A 18-29 évesek 18 százaléka,, a 30-44 évesek 21 százaléka, a 45-59 évesek 24 százaléka, míg a 60 év felettiek 28 százaléka osztja ezt a véleményt. Az alapfokú végzettségűek 26 százaléka, a középfokú végzettségűek 23 százaléka, míg a felsőfokú végzettségűek 22 százaléka gondolja úgy, hogy a Közel-Keletről érkezők nagy veszélyt jelentenek.
Az ukrajnai menekültek kapcsán 21,1 vélekedik úgy, hogy nagy veszélyt jelentenek, 16,4 százalék tekinti őket kis mértékben veszélyesnek, míg 35,2 százalék mondja azt, hogy sem veszélyt, sem lehetőséget nem hordoznak.
13,6 százalék kis, 5,1 százalék nagy lehetőséget lát bennük, míg 2,5 százalékot nem érdekel a téma, 6,1 százalék pedig nem tudott vagy nem akart válaszolni.
A PSD-PNL szavazóinak 20 százaléka, az AUR szimpatizánsainak 28 százaléka, míg az ADU támogatóinak 7 százaléka gondolja úgy, hogy az Ukrajnából érkezők nagy veszélyt jelentenek. A 18-29 évesek 17 százaléka, a 30-44 évesek 26 százaléka, a 45-59 évesek 21 százaléka, míg a 60 év felettiek 20 százaléka osztja ezt a véleményt. Az alapfokú végzettségűek 39 százaléka, a középfokú végzettségűek 20 százaléka, míg, a felsőfokú végzettségűek 10 százaléka gondolja úgy, hogy az Ukrajnából érkezők nagy veszélyt jelentenek.
míg azok aránya, akik szerint sem veszélyt, sem lehetőséget nem jelentenek, 38,5 százalék.
19,3 százalék kis, 11,9 százalék nagy lehetőséget lát bennük, míg 3,5 százalékot nem is érdekelnek.
Mindezek alapján a megkérdezettek 80,4 százaléka véli azt, hogy az EU-s „bevándorlók” nem jelentenek nagy veszélyt.
A felmérés április 12. és 20. között készült 1100 fős reprezentatív mintán, a hibahatár 2,95 százalék.
Csak azoknak a polgároknak a személygépkocsiját íratnák be forgalomba a hatóságok, akik maradéktalanul befizették az ingatlanadókat, rendezték a tilosban parkolásért kiszabott esetleges bírságot – tartalmazza az RMDSZ közigazgatási törvénytervezete.
Míg pár évtizede még rendkívülinek számítottak, ma már egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek Romániában. Szakemberek szerint hozzá kell szoknunk az egyre forróbb nyarakhoz és a heves széllel járó viharokhoz egyaránt.
Románia olyan légvédelmi rendszereket vásárol Izraeltől, amelyek az ottani Vaskupola alapját képezik – erősítette meg Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő is alkotmányossági óvást emelt a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő propaganda büntetését szigorító, a parlament által egy hónapja megszavazott törvénytervezet ellen csütörtökön.
Befogták a három közül az első medvebocsot, amelynek anyját kilőtték a múlt héten az olaszországi motoros megölése miatt – közölte Facebook-oldalán a bukaresti környezetvédelmi minisztérium.
Népszerűbb a brit uralkodó a romániaiak körében, mint az amerikai elnök – derül ki egy felmérésből.
A képviselőház és a szenátus csütörtöki együttes ülésén ismertette a kormány elleni bizalmatlansági indítványát a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a nyolcadikosok képességvizsgáján sikeresen teljesítők aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak.
Leplezetlen irredentizmust és Romániával szembeni hibrid nyomásgyakorlást vél felfedezni, és meghökkentő forgatókönyveket vázol Orbán Viktorral kapcsolatban egy amerikai agytröszt.
szóljon hozzá!