Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A 15 és 29 év közötti romániai fiatalok 23 százaléka súlyos anyagi és szociális nélkülözésben élt 2021-ben, szemben a 6,1 százalékos európai uniós átlaggal – derül ki az EU statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett adataiból.
2023. április 04., 15:552023. április 04., 15:55
Az Agerpres hírügynökség által idézett adatsorok szerint a 26 tagállam közül 11-ben 3 százalék alatti volt a súlyos anyagi és szociális deprivációban élő fiatalok aránya. Ezek az országok: Luxemburg, Lengyelország, Svédország, Ciprus, Csehország, Hollandia, Horvátország, Szlovénia, Finnország, Ausztria és Észtország.
Az Eurostat adataiból az is kiderül, hogy a 2021-ben az Európai Unióban élő 15–29 éves fiatalok mintegy 25,3 százaléka, azaz 17,8 millió személy volt kitéve a szegénység vagy a társadalmi kirekesztődés kockázatának. Ez az arány Romániában volt a legnagyobb, 36,1 százalék és Csehországban a legkisebb, 10,6 százalék.
Az Eurostat szerint 2021-ben az EU-ban 6,5 millió 15–29 év közötti személy élt nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásban, ami ennek a korcsoportnak a 9,4 százalékát teszi ki. A tagállamok közül Dániában (16,1 százalék), Görögországban (15 százalék) és Írországban (13 százalék) volt a legmagasabb a nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásokban élő fiatalok aránya, és Szlovéniában (3,5 százalék), Máltán (3,7 százalék), Lengyelországban (3,8 százalék) és Romániában a legalacsonyabb.
Romániában 2,95 millió személy, a társadalom 15,2 százaléka élt tavaly úgynevezett súlyos anyagi deprivációban, ami azt jelenti, hogy nélkülözniük kellett – közölte hétfőn a román országos statisztikai intézet.
Az Európai Unió lakosságának 6,7%-a (33 millió személy) súlyos anyagi nélkülözésben élt tavaly – mutat rá keddi jelentésében az EU statisztikai hivatala, az Eurostat. Romániában a lakosság 19,4%-a élt 2017-ben alapvető anyagi javaktól súlyosan megfosztottan.
Mihai Constantin kormányszóvivő szerdán közölte, hogy az idei államfőválasztás előkészítéséhez, megszervezéséhez és lebonyolításához szükséges teljes összeget 1,39 milliárd lejre becsülik.
Tíz év múlva kezdődhet meg a román légierő F-16-os vadászgépeinek fokozatos lecserélése az ötödik generációs F-35-ösökre – derül ki a bukaresti védelmi tárca által kidolgozott törvénytervezetből.
Több jogszabálytervezetet is kidolgozott az idei súlyos aszály által sújtott gazdákat támogató intézkedésekről a mezőgazdasági minisztérium – jelentette ki a román agrárminiszter a szerdai kormányülésen.
A kommunizmus utolsó két évtizedében Romániából csaknem 100 ezer állampolgár távozott illegálisan, közülük mintegy 20 százalék volt magyar nemzetiségű.
Legalább öt orvost foglalkoztató állandó orvosi rendelőket hoz létre a bukaresti kormány az elszigetelt és nehezen megközelíthető településeken.
Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülésen megerősítette, hogy október elsejétől adómentessé válnak a 3000 lejnél alacsonyabb összegű nyugdíjak.
Ha államfővé választják, nem feltétlenül a saját pártjából származó politikust kér fel kormányalakításra – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szinte mindennaposak Romániában a tűzesetek, kigyulladt vonatok, tragikus katasztrófák borzolják a kedélyeket. Az elmúlt évek tragédiáinak ismeretében talán nem is meglepő, hogy az ország az Európai Unión belül a legtöbbet költ tűzvédelemre.
Közúti baleset elszenvedője volt Natalia Intotero, a román kormány családügyi minisztere, akit az incidens nyomán mentővel kórházba szállítottak.
Az Európai Unióban 5 004 vízbe fulladásos halálesetet jelentettek, ebből 1033 Romániában történt – derül ki az Eurostat 2021-re vonatkozó, kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!