Ciolacu szerint Dăncilának vissza kellett volna utasítania a jelölést
Fotó: Facebook/Marcel Ciolacu
Rossz döntés volt a Szociáldemokrata Párt (PSD) részéről, hogy Viorica Dăncilă legyen az államelnök-jelölt, jelentette ki Marcel Ciolacu, a párt ügyvivő elnöke vasárnap este, hozzátéve, hogy Dăncilának magának kellett volna visszautasítania a jelölést, még akkor is, ha a többség támogatta a javaslatot.
2019. december 09., 10:172019. december 09., 10:17
„Az európai parlamenti választások elvesztése után a PSD nagyon rossz döntéseket hozott. Más lépéseket kellett volna tenni, én nem vélem úgy, hogy azonnal le kellett volna mondani a kormányzásról, nem mi voltunk az egyetlen hatalmon levő kormány az idők során, amely rosszul állt a felmérésekben (...) Az európai parlamenti választások után egyike voltam azon ötlet támogatóinak, hogy Viorica Dăncilă legyen a pártelnök is (...), a kormányzás akkor jó és koherens volt. (...) Rossz volt azonban az a döntés, hogy ő legyen az államelnök-jelölt. Ebben az esetben a PSD-nek sokkal bátrabbnak kellett volna lennie” – mondta Ciolacu az Antena 3 hírcsatornán az arra vonatkozó kérdésre, hogy miért vesztette el az államelnöki választásokat a PSD.
Hozzáfűzte,
„Kiütközött a konzervativizmus a pártban, féltünk bátrabb döntéseket hozni. Abban az időben kormányszövetségben álltunk Tăriceanu úrral, és ezek a döntések még több rossz döntéshez vezettek. Ha közös jelöltet indítottunk volna (az ALDE-val - szerk. megj.), mások lettek volna az esélyek, lehet, egy független jelölttel is mások lettek volna, de a PSD-nek nem sikerült túllépnie most sem azon a hiúságon, hogy saját jelöltet állítson, bár a helyzetünk nem volt éppen kényelmes” – említette meg Ciolacu.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!