Képünk illusztráció
Fotó: Kovászna Megye Prefektusi Hivatala
Az első adag koronavírus elleni vakcina beadását követően megfertőződött személyek megkaphatják a második dózist is, miután kigyógyultak a COVID-betegségből – közölte pénteken az oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).
2021. augusztus 13., 19:222021. augusztus 13., 19:22
A testület a különleges helyzetekben történő immunizálásra dolgozott ki újabb útmutatót. A CNCAV emlékeztetett, hogy a gyártók ajánlása szerint a Pfizer/BioNTech- és a Moderna-vakcina esetében a két dózis beadása között legtöbb 42 nap telhet el, míg az Astrazeneca által kifejlesztett oltóanyag esetében legtöbb 12 hét.
Ilyen esetekben a második dózis felvételételére előjegyzés nélkül bármelyik oltópontnál lehet jelentkezni – tájékoztatott a bizottság.
A két adag vakcina beadása között el kell telnie egy minimális időszaknak is: a Pfizer/BioNTech esetében 19 napnak, a Moderna esetében 25 napnak, míg az Astrazeneca esetében 28 napnak. Ezektől eltérni csak orvosilag indokolt, különleges esetekben lehet.
A CNCAV közölte azt is: ha egy személyben anafilaxiás sokkot (túlérzékenységi reakciót) vált ki az első adag vakcina, akkor legkevesebb 4-8 hét elteltével, egy orvosi igazolás felmutatásával kérheti azt, hogy a második dózist egy másik típusú oltóanyagból kapja meg – írja az Agerpres.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!