Fotó: Gov.ro
A miniszterelnök hétfőn ígéretet tett a Romániai Városok Szövetsége és a Romániai Községek Szövetsége képviselőinek arra, hogy az idei télen érvényben maradnak az energiaárakat korlátozó és kompenzáló rendelkezések.
2022. augusztus 29., 14:552022. augusztus 29., 14:55
A kormány közleménye szerint Nicolae Ciucă a helyi önkormányzatok képviselőivel folytatott rendszeres konzultációk keretében találkozott a polgármesterekkel, hogy a kormány támogatásáról biztosítsa őket az előttük álló problémák megoldásához.
Emlékeztetett arra, hogy a kormány a legutóbbi költségvetés-kiigazításkor több 2 milliárd lejjel növelte az óvodásokat és iskolásokat támogató programokra, a kórházak működtetésére és a központi fűtés biztosítására szánt pénzkeretet. Emellett a Helyi Fejlesztések Országos Programján keresztül folytatódnak a vidéki településeken elkezdett beruházások.
Nicolae Ciucă értékelte az önkormányzati vezetők érdeklődését az országos helyreállítási terven keresztük lehívható pénzösszegek iránt, és arról biztosította őket, hogy a kormány továbbra is támogatni fogja a közösségek egyenlő hozzáférését az európai és a hazai forrásokhoz az ország kiegyensúlyozott fejlődésének biztosításáért.
A hétfői találkozón a kormányfő mellett részt vett Cseke Attila fejlesztési miniszter is – számolt be az Agerpres.
Az energiaárat korlátozó és kompenzáló intézkedések továbbra is érvényben maradnak a polgárok és a gazdaság védelme érdekében – jelentette ki Nicolae Ciucă miniszterelnök az energiaügyi tárcaközi bizottság első ülésén.
A Román Rendőrség és a Román Nemzeti Bank (BNR) nevében kezdeményezett hamis telefonhívásokra figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A húsvéti hosszú hétvégén 82 személyt értek tetten a rendőrök jogosítvány nélküli vezetésen, mindannyiuk ellen büntetőeljárás indult – közölte kedden a belügyminisztérium sajtószóvivője.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) kedden elsőfokú (sárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el négy megye folyóvizeire.
A román állampolgárok túlnyomó többsége ellenezné az ország kilépését a NATO-ból, illetve az Európai Unióból – derült ki az Atlasintel friss közvélemény-kutatás&aa
Nicușor Dan bukaresti főpolgármester, független államfőjelölt szerint nehéz elképzelni, hogy a Románia, előre választási szövetség jelöltje, Crin Antonescu és Victor Ponta független jelölt bármit is meg fog valósítani.
Április 13. és 20 között 153 panaszt fogadott be és 201-et utasított el a Központi Választási Iroda (BEC) az online térben zajló választási kampánnyal kapcsolatban.
A két, magát szuverenistának hirdető jelölt jut be az elnökválasztás második fordulójába – erre a következtetésre jutott a Sociopol közvélemény-kutató intézet.
Az év első három hónapjában mintegy 700 súlyos közúti baleset történt Romániában, ezekben több mint 240-en haltak meg, és mintegy 520-an sérültek meg súlyosan.
Merénylettől tart George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje – erről ő maga beszélt egy interjúban.
A romániai politikai vezetők a béke és igazságosság iránti elkötelezettség jelképének nevezték az elhunyt Ferenc pápát.
szóljon hozzá!