Fotó: Facebook/Gordon Sondland
Az Amerikai Egyesült Államok kész segíteni Romániát minden, a jogállamiságot érintő kérdésben – jelentette ki csütörtökön Gordon Sondland, az USA európai uniós nagykövete, aki csütörtökön Bukarestben tett látogatást.
2019. szeptember 05., 18:332019. szeptember 05., 18:33
„Az Amerikai Egyesült Államokat nagyon foglalkoztatja a jogállamiság kérdése, és nem csak a kézenfekvő okokból – éspedig, hogy nem lehet civil társadalomról beszélni jogállam nélkül. Nagyon nehéz kedvező befektetési körülményeket kialakítani egy olyan országban, ahol azok, akik tőkéjüket készülnek kockáztatni, nem tudják, melyek a szabályok, vagy ami még rosszabb: azzal szembesülnek, hogy a ma még érvényes szabályok holnapra megváltoztak, miután már kockáztatták pénzüket. A jogállamiság kulcsfontosságú, és hogy ez mennyire foglalkoztat minket, azt jól példázza, hogy a legfőbb ügyész (William Barr, az USA legfőbb ügyésze - szerk.megj.) meghívta az önök igazságügyi miniszterét. Ez látogatásom egyik oka: beszélni az Amerikai Egyesült Államokba szóló meghívásról, és továbbra is együtt dolgozni vele és csapatával” – mondta Sondland.
Az USA uniós nagykövete arról is beszélt:
A diplomata beszámolója szerint bukaresti vizitjének programpontjai között szerepelt egy találkozó Klaus Johannis államfővel, Viorica Dăncilă miniszterelnökkel és az igazságügyi miniszterrel is.
„Látogatásunk egyik célja segítséget nyújtani bármely, a jogállamot érintő kétértelműséggel kapcsolatban, hogy Románia vendégszeretőbbé váljon nemcsak az amerikai cégekkel, hanem minden nyugati céggel szemben, amelyek következetességet és biztonságot igényelnek a vonatkozó jogszabályok terén” – mondta a nagykövet.
Sondland kifejtette: az USA azért nem ért egyet a Nord Stream 2 projekttel, mert azt az oroszok politikai befolyás megszerzésére használhatják fel. Az USA azt akarja, hogy Európának több energiaforrás álljon rendelkezésére, és energetikai szempontból függetlenné váljon.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A Concordia Munkáltatói Szövetség elnöke, Dan Șucu szerint a politikai osztály okozta új válságot nem adóemelésekkel, hanem a közpénzekkel való helyes gazdálkodással lehet megoldani.
Meg akart támadni egy agresszíven viselkedő medve egy juhászt az esztenán a Fogarasi-havasokban, a férfi menekülés közben megsérült.
A szakszervezetek aláírásgyűjtésbe kezdtek az általános sztrájk kirobbantására, és ősztől a lakosság többsége az utcára fog vonulni – jelentette ki pénteken Bogdan Hossu, az Alfa Kartell szakszervezeti tömb elnöke.
Ilie Bolojan kormányfő a szakszervezetek és a munkáltatói szövetségek képviselőivel egyeztetett pénteken a deficitcsökkentő intézkedések törvénytervezetéről és annak szociális és gazdasági hatásairól a háromoldalú egyeztető tanács ülésén.
szóljon hozzá!