Fotó: Haáz Vince
A hét második felében országszerte jelentősen csökkenek a hőmérsékletek, és kiterjedt területeken esni fog az eső. A jövő héten ismét felmelegszik az idő, a csúcsértékek azonban nem fogják meghaladni a 34 Celsius-fokot – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) július 4-e és 18-a közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2022. július 04., 21:072022. július 04., 21:07
Erdélyben a hét első napjain kitart a kánikula, 32-34 fokos nappali csúcsértékekre lehet számítani. Július 6-ától lehűlés következik, és július 11-re - enyhe napi eltérésekkel – 22 és 26 fok között alakulnak az átlagos maximumok. Ezt követően a hőmérséklet emelkedik, és július 17-én már 30 fokos regionális átlagot mutat.
Az első héten, július 11-éig fokozott lesz a légköri instabilitás, futó záporokra, zivatarokra lehet számítani. Ezt követően csökken a záporok kialakulásának esélye.
A Bánságban és a Körösök vidékén is kitart a hőség július 4-én és 5-én is, a hőmérsékleti csúcsértékek elérik a 36 Celsius-fokot. Július 6-ától azonban lehűlés következik, mely következtében 11-éig 24 és 29 fok közötti csúcsértékekre lehet számítani a két régióban. A második héten visszatér a hőség, 17-ére már 34 fokos maximumok várhatók. Az éjszakai hőmérséklet a kezdeti 19-20 fokról 12-16 fokig csökken a negyedik naptól kezdődően, és ez kitart a jelzett időszak végéig.
A hegyvidéken az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz a jelzett időszak első napjaiban, 22-23 fokos nappali csúcsértékekre és 13-14 fokos minimumokra lehet számítani. A július 7-e és 12-e közötti időszakban hűvös lesz, a csúcsértékek nem haladják meg a 13-18 Celsius-fokot, a minimumok a 6-9 fokot. A második héten ismét felmelegszik az idő, nappal átlagban 20, éjszaka 10 fok mérhető majd.
Július 11-éig fokozott lesz a légköri instabilitás, napi szinten lehetnek futó záporok, zivatarok. Ezt követően is eshet az eső, de kisebb kiterjedésű területeken – írja az Agerpres.
A bukaresti védelmi minisztérium (MAPN) törvénytervezetet dolgozott ki, amelynek elfogadása lehetővé tenné, hogy Románia hatékonyabban védekezzen a légterét megsértő drónok ellen, és adott esetben lelője azokat – közölte hétfőn a Digi24.ro hírportál.
A megyei jogú városok az utóbbi két évben összesen 116 oktatással kapcsolatos beruházáshoz kaptak támogatást az oktatási minisztériumtól – jelentette ki hétfőn Ligia Deca.
Földrajzi közelsége miatt Románia Ukrajna újjáépítésének tökéletes logisztikai csomópontja lehetne – jelentette ki Radu Oprea gazdasági miniszter egy hétfői vállalkozói rendezvényen.
Magyarországot és Orbán Viktor magyar miniszterelnököt is belekeverné a Nemzeti Liberális Párt (PNL) a romániai választási kampányba.
A romániai polgárok többsége Nyugat-barát államfőt szeretne – derül ki egy friss felmérésből.
Ha a románok november 24-én kellő számban járulnak az urnákhoz, Marcel Ciolacut „már az első fordulóban le lehet győzni, nem csak a másodikban”, a különbség 2000-hez képest az, hogy ma már „nem Iliescu nyer” – jelentette ki George Simion.
Az idei év első nyolc hónapjában 1,186 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnökjelöltje, Marcel Ciolacu kormányfő szombaton Slobozián kijelentette, hogy azt szeretné, ha a jelenlegi parlament közvetlenül a választások után megvitatná és elfogadná a jövő évi költségvetést.
Épségben sikerült kijutnia egy hídról lezuhant gépkocsiból egy kilenc éves kislánynak Vrancea megyében – számolt be a Hotnews.ro.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Piteşti-en kijelentette, hogy a bruttó hazai termék több mint 13 százalékát adó autóipar „a román gazdaság motorja”.
szóljon hozzá!