Képünk illusztráció
Fotó: Both Ildikó
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) igazgatója, Paul Anghel azt javasolja a vásárlóknak, hogy legyenek nagyon óvatosak a téli árcsökkentésekkel kapcsolatban.
2021. január 06., 14:522021. január 06., 14:52
Az ünnepek utáni árcsökkentések, akciók kapcsán óvatosságra intette a vásárlókat a fogyasztóvédelem igazgatója, Paul Anghel. Hangsúlyozta, a vevők bátran kérjenek további információkat az üzletekben, ha kérdések merülnek fel egy-egy reklámkampánnyal kapcsolatban.
fel kell tüntetni az új árat a korábbi, áthúzott ár mellett, vagy »régi ár« és „új ár«-ként kell említeni, vagy az árcsökkentés százalékát kell a régi, áthúzott ár mellé írni. Mindezt meg kell tenni függetlenül az árcsökkentés típusától (árleszállítás, kiárusítás, akció). A kedvezményes akciót meg kell előznie vagy kísérnie kell egy hirdetésnek, reklámnak, amelyben az árcsökkentés kezdetét és időtartamát is feltüntetik, függetlenül a kedvezményes akció típusától” – idézi Agerpres hírügynökség Paul Anghelt.
A fogyasztóvédelmi hatóság igazgatója azt is kiemelte, ha egy árcsökkentés már aktuális, az eladónak kötelessége feltüntetni, hogy az egy bizonyos időpontig tart vagy a készlet erejéig érvényes.
Amikor kedvezményes csomagokat veszünk, azaz a kettőt fizet, hármat kap típusú akciókkal élünk, fontos, hogy ellenőrizzük a termékek darabonkénti árát, amit kötelesek feltüntetni, hogy össze lehessen hasonlítani a csomag árával. Azt tanácsolom a fogyasztóknak, hogy ha kérdésük, kételyeik vannak, kérjenek segítséget, még több információt az üzletekben” – mondta Anghel.
Az előző években a fogyasztóvédelem munkatársai számos problémát tapasztaltak a téli árcsökkentések idején végzett ellenőrzések folyamán. Az egyik gyakori probléma a kétértelmű, félreérthető megfogalmazás volt. Erre jó példa az olyan plakát, amelyen az szerepelt, hogy „Árkedvezmény 29,99-től”, amit a vásárló úgy is értelmezhetett, hogy 29,99 lejtől kezdődően érvényes az árcsökkentés.
Továbbá az is előfordult, hogy a hirdetésekből nem derült ki, mely termékekre vonatkozik a kedvezmény, miközben az üzlet nem minden áruját adták csökkentett áron.
Paul Anghel megemlített néhány apróságnak tűnő, de ennek ellenére szintén szabálytalanságnak számító példát. Cipők esetében piros ponttal jelölték azokat a lábbeliket, amelyekre akár 30 százalékos és legfeljebb 50 százalékos kedvezmény érvényes, de valóságban a kedvezmény 29,17 és 49,06 százalék között mozgott.
A fogyasztóvédelem igazgatója felidézte, olyan esettel is találkoztak, amikor az üzlet különböző részein azt hirdették a feliratok, hogy minden 49,90, 39,90, 29,90 vagy épp 19,90 lej, így a vásárló azt hihette, hogy az üzlet adott részében minden termékre a meghirdetett kedvezményes ár érvényes, ám a termékeknek saját címkéin látszott, hogy egyes termékeket kedvezményes áron kínálnak, másokat nem. Ugyanakkor arra is volt példa, nagyban az volt kiírva, hogy minden 50 százalékos kedvezménnyel érhet el, és csak a termékek címkéjén jelent meg kisbetűkkel, hogy akár 50 százalékos kedvezménnyel.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
szóljon hozzá!